Genel müdür yardımcısı otelde ölü bulundu !
Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !

Hakkari'de 4 asker şehit, 9 asker yaralı

Şemdinli ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında patlayıcının infilak etmesi sonucu 4 asker şehit oldu, 4'ü ağır 9 asker de yaralandı.

Hakkari'de 4 asker şehit, 9 asker yaralı
A+ A-

Mardin'in Nusaybin ilçesinden sonra bir acı haber de Hakkari'den geldi. Şemdinli İlçesi'nde askeri aracın geçisi sırasında teröristler tarafından el yapımı patlayıcı düzeneğiyle saldırı düzenlendi. Hain saldırıda 4 asker şehit oldu, 4'ü ağır 9 asker de yaralandı.

Olay saat 14:00 sularında Irak sınırındaki Aktütün ile Beyyurdu arasında kalan Mendi Bölgesi'nde yaşandı. Terör örgütü PKK'lı teröristlerin yola döşediği el yapımı patlayıcı askeri araç geçerken infilak ettirildi.

Patlamada 4 asker şehit oldu, yaralanan 9 asker Hakkari Asker Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralı askerlerden 4'ünün durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Operasyon başlatılan bölgede Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığından kalkan helikopterlerin Şemdinli bölgesine doğru hareketliliği sürüyor.

TSK'DAN AÇIKLAMA

Aktütün bölgesinde 4 askerin şehit olduğu, 6 askerin de yaralandığı saldırı ile ilgili Genel Kurmay Başkanlığı'ndan açıklama geldi.

İşte TSK'dan yapılan o açıklama:

18 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat 14.05’te konvoy emniyeti maksadıyla görevlendirilen zırhlı aracın Şemdinli-Aktütün karayolunda intikali esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu, dört kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dördü ağır olmak üzere dokuz kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

MARDİN'DE 1 ASKER ŞEHİT

Bu sabah Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerin açtığı ateşte yaralanan bir asker şehit olmuş, el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 5 asker yaralanmıştı.

2290282.jpg