Murat bebeğin ölümünde yeni gelişme: Gözaltındaki annenin paylaşımı...

Murat bebeğin ölümünde yeni gelişme: Gözaltındaki annenin paylaşımı...
Güncelleme:

Denizli'de vücudunda izmarit izleri olan, ayrıca işkence sonucu yaşamını yitirdiği iddia edilen 2 yaşındaki Murat bebek, son yolculuğuna uğurlandı.

Denizli'nin Pamukkale ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana gelen vahşette yeni gelişmeler yaşanırken tüyler ürperten yeni ayrıntılar da ortaya çıktı. Evde kardeşlerinin hareketsiz kaldığını gören 2 çocuğun ağlama sesleri üzerine bölgeye giden ekipler, üçüncü kardeş olan 21 aylık Murat Aslan K.’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Vücudunda izmarit ve darp izleri olan bebeğin cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere Adli Tıp morguna kaldırıldı.

ANNE GÖZALTINDA! DİĞER ÇOCUKLAR KORUMA ALTINA ALINDI
Sonrasında evdeki 5 yaşındaki S.Y.K. ve 1 yaşındaki E.K. kardeşler, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı. Hayatını kaybeden bebeğin babasının cezaevinde olduğu öğrenildi. Yapılan çalışmada evden 2 erkek ile kaçtığı belirlenen 3 çocuğun annesi olan G.K. ile birlikte 3 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan annenin de aralarında olduğu 3 zanlı, yoğun güvenlik önlemleri altında Denizli Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler, daha sonra tekrar emniyete götürüldü.

 CEZAEVİNDEKİ BABA ÇOCUĞUNU SON KEZ GÖRDÜ
Alınan örnekleri Antalya’ya gönderilen Murat bebek, otopsi işlemleri ardından dedesi tarafından teslim alındı. Sonrasında Murat bebeğin minik cesedi, gözyaşları içinde Gümüşler Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cezaevinde olan baba ise telefonla görüntülü arayarak çocuğunu son kez gördü.

TÜYLER ÜRPERTEN DETAYLAR
Vücudunda çok sayıda sigara izmarit ve darp izleri olan Murat bebeğin işkence sonucu hayatını kaybetmesinin ardından ortaya çıkan detaylar tüyler ürpertti. Bebeğin evde kafasının duvara çarptırıldığı, duvarda ve yüzünde kan izleri, vücudunun birçok yerinde ise morluklar olduğu öğrenildi. Beyin kanaması sonucu hayatını kaybettiği iddia edilen bebeğin kesin ölüm nedenin, Antalya’dan gelecek olan detaylı Adli Tıp raporu sonucuna göre ortaya çıkacağı kaydedildi.

Öte yandan, Murat bebeğin ölü bulunduğu evin madde bağımlıları tarafından kullanıldığı öne sürüldü.

ANNENİN 2021 YILINDAKİ PAYLAŞIMI DİKKAT ÇEKTİ
Murat bebeğin annesinin 2021 yılında yaptığı paylaşımda bebeğin fotoğrafıyla birlikte "Kollarında bir can varsa, kokusu da burnundaysa, ona her baktığında için eriyorsa, şükür şükür, şükür, bana anneliği tattıran yüce Allah'a" notunu düştüğü görüldü.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA
Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, 2 yaşındaki Murat Aslan K.'ın ölümüyle ilgili yazılı açıklama yapmıştı. Başlatılan soruşturmayla ilgili yapılan açıklamada şöyle denilmişti:

"26 Ocak 2023 tarihinde Denizli'de 2021 doğumlu M.A.K.'nin ikametinde ölü bulunması olayıyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılmıştır. Olayla ilgili, ölen çocuğun annesi gözaltına alınmıştır. Aynı evde bulunan 2018 doğumlu S.Y.K. ve 2022 doğumlu E.K. isimli diğer kardeşler Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlilerine teslim edilerek koruma altına alınmıştır. Soruşturma tüm yönleriyle ve titizlikle sürdürülmektedir."