Ömür boyu hapsi istenirken tahliyesini istedi

Ömür boyu hapsi istenirken tahliyesini istedi
Güncelleme:

Bursa'da borç nedeniyle çıkan kavgada bir kişiyi öldürüp, 2 kişiyi de yaraladıkları iddiasıyla tutuklanan zanlılar ömür boyu hapisleri istenirken tahliyelerini istedi.

Kentte, 2019 yılında meydana gelen olayda; Aydın A., oğlu Kaan A. ve arkadaşları ile kendisine 40 bin lira borcu olan Cengiz B.'ın kayınpederi Murat B.'a ait at yarışı oynanan bayiye gitti.

 İddiaya göre, Aydın A.'ın, Murat B.'a kafa atmasıyla taraflar arasında borç meselesinden kavga çıktı. Bunun üzerine Murat B. ile Cengiz B., silahlarla birbirlerine ateş açtı. Aydın A., Kaan A. ve Yusuf Gökçe yaralandı. Hastaneye kaldırılan Aydın A., hayatını kaybetti.

Silahlı kavga anı, güvenlik kamerasına yansırken, gözaltına alınan Murat B., oğlu Kadir B. ve akrabası damat Cengiz B. mahkemece tutuklandı. Sanıklar hakkında Bursa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten adam öldürmek' ve 'öldürmeye teşebbüs' suçlarından 3'er kez ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

 Sanıklardan Kadir B., tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

  Aydın A.'ın öldüğü, 2 kişinin de yaralandığı olayla ilgili davada yargılamaya dün devam edildi. Taraf avukatlarının hazır bulunduğu duruşmada tutuklu sanıklar Murat B. ile Cengiz B., SEGBİS üzerinden savunma yaptı. 23 aydır tutuklu olduğunu söyleyen Murat B., "Hakim bey hastayım. 20 günde bir hastaneye yatırılıyorum. Mağdur oldum. Tahliyemi istiyorum" dedi. Cengiz B. da tutuksuz yargılanma talebinde bulundu.

 Sanıkların tahliye talebini reddeden mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.