Adana Demirspor Başkanı Sözlü:

Adana Demirspor Başkanı Sözlü:

"Art niyetli düşüncelere ve hiç kimseye bahane ortamı bırakmamak adına, ligde ilk altı sırada bulunan takımların maçlarınının aynı saatte oynanmasını talep ediyoruz"

ADANA (AA) - Adana Demirspor'un başkanı Sedat Sözlü, PTT 1. Lig'deki ilk altı takımın maçlarının aynı saatte oynanmasını talep etti.

Sözlü, kulübün yönetim kurulu üyesi Ekrem İnaltekin ile Aytaç Durak Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, kendilerinin yönetime gelmesiyle Adana'daki futbol rekabetinin çok üst seviyelere çıktığını vurguladı.

Lider Adanaspor'u kutlayan Sözlü, "Adana'nın şampiyonluğa oynayan iki takımı var. Çok iyi bir rekabet ortamı oluştu. Kentimizde futbol daha da iyi yerlere geldi." değerlendirmesinde bulundu.

Play-offa kalma hesapları içerisinde olmadıklarına dikkati çeken Sözlü, "Zor da olsa bu takım Süper Lig'e direkt çıkacak. Ben her maçımıza kentimizin tüm milletvekillerini davet ediyorum. Sayın Valimiz Mustafa Büyük, mümkün olduğunca maçlarımıza geliyor. Çok kritik olan bu süreçte vekillerimizi yanımızda görmek istiyoruz. Protokol tribünümüze de taraftarımızın gücüne de şu günlerde çok daha ihtiyaç duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Maç saatleriyle ilgili de konuşan Sözlü, "Art niyetli düşüncelere ve hiç kimseye bahane ortamı bırakmamak adına, ligde ilk altı sırada bulunan takımların maçlarının aynı saatte oynanmasını talep ediyoruz. Diğer kulüplerin de bu konuda benimle aynı düşünce içerisinde olduklarını düşünüyorum." dedi.

Sözlü, maç saatleriyle ilgili taleplerini Türkiye Futbol Federasyonu ve yayıncı kuruluş TRT'ye de yazılı iletip resmi başvuru yapacaklarını aktardı.