Asgari ücret açıklanırken mikrofon açık kaldı, Erdoğan'ın o sözü olay oldu

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yeni asgari ücretin ardından fotoğraf çekimi sırasında açık kalan mikrofon yüzünden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Türk-İş Başkanı Atalay arasındaki ilginç diyaloğun canlı yayına yansıdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türk-İş Başkanı Ergün Atalay arasında yeni asgari ücret basın toplantısının yapıldığı sırada ilginç bir diyalog yaşandı.

Erdoğan, Atalay'a "Senin başında da saç kalmadı ya" ifadelerini kullandı.

Erdoğan ayrıca “Mutabık mıyız?” diye sorduğu esnada Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Hayırlı olsun cumhurbaşkanım” diye cevap verirken Erdoğan da “Gırtlağımızı sıkmasınlar” sorusunu sordu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zam oranını açıkladı. Buna göre, 2022'nin ikinci yarısında ödenecek aylık net asgari ücret yaklaşık yüzde 30 artışla 5 bin 500 lira oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Burak Akkol ve Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ın da bulunduğu masada yeni asgari ücreti duyuran Erdoğan önce yüzde 25 dedi, daha sonra ise kendisine "sehven" düzeltmesi yaparak oranın yüzde 30 olduğunu söyledi.

Erdoğan, yeni asgari ücreti açıklamasının ardından Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'a yönelik ilginç sözler söyledi.

"GIRTLAĞIMIZI SIKMASINLAR?"

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Türk-İş Başkanı Ergün Atalay arasında yaşanan ilginç konuşmanın tamamı şöyle:

"SENİN BAŞINDA DA SAÇ KALMADI YA"

Mikrofonun açık kalması nedeniyle duyulan ifadelerde Erdoğan, Atalay'a "Senin başında da saç kalmadı ya" dedi.

Erdoğan, sonrasında yanındakilere dönerek “Bir sorun yok değil mi? Mutabık mıyız?” diye sordu. Erdoğan’ın “Mutabık mıyız?” diye sorduğu Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Hayırlı olsun cumhurbaşkanım” diye yanıt verirken, Erdoğan, “Gırtlağımızı sıkmasınlar” sorusunu yöneltti. Atalay ise, “Olur mu öyle şey?” diye karşılık verdi. Erdoğan’ın tekrar “Gırtlağımızı sıkmasınlar?” diye sorması üzerine Atalay, “Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

İŞTE YENİ ASGARİ ÜCRET HESABI:

1 temmuz ek zammı sonrası asgari ücret tablosu

Erdoğan "Asgari ücrete temmuz ayından geçerli olmak üzere yüzde 30 artış yapıyoruz. Buna göre net asgari ücret 5 bin 500 TL olacaktır. İşçi başına devletimiz işverenlere de 100 TL destek verecektir." dedi.