Bakan Akar canlı yayında açıkladı: 30 ihlal yapıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, canlı yayına bağlanarak Suriye'deki son durumu paylaştı. Akar, Rasulayn'dan 125 aracın çıktığını ve 30 ihlal yapıldığını söyledi.

Bakan Akar canlı yayında açıkladı: 30 ihlal yapıldı
A+ A-

CNN TÜRK Hakan Çelik ile Hafta Sonu Özel canlı yayınına bağlanan Bakan Akar önemli mesajlar verdi. 

Akar kimyasal silah, sivillere zarar ve ABD öncülüğündeki koalisyonun üyelerine yönelik saldırı iddialarını yalanladı.

Akar şunları ifade etti:

"Bizim herhangi bir şekilde kimyasal silah kullanmamız kesinlikle söz konusu değil. Değerler manzumesi açısından bizim böyle bir şey düşünmemiz, böyle bir şey yapmamız kesinlikle söz konusu değil. Bir de sivillere zarar verilmesi hususu var. Ben bunu övünerek söylüyorum TSK'nın bütün personeli bu düşünceleri paylaşıyor. Biz asil milletimize yaraşır bir şekilde gerek planlamada gerekse uygulama sadece ve sadece teröristleri hedef almaktayız. Bunun dışında masum insanlara zarar verilmemesi için elimizden gelen gayreti gösterdik göstermeye devam edeceğiz. Biz insanları ikiye ayırıyoruz. Teröristler ve diğerleri."

ABD öncülüğündeki koalisyonun üyelerine yönelik saldırı iddialarının da gerçeği yansıtmadığını söyleyen Akar sürecin muhatabı ABD ile takip edildiğini kaydetti.

Son durumu paylaşan Bakan Akar Rasulayn'dan PKK/YPG'li teröristleri taşıyan 125 aracın çıktığını ve 30 ihlal yapıldığını söyledi.