Basketbol Taraftarları Madrid'de Buluştu

Basketbol Taraftarları Madrid'de Buluştu

TBF'nin, Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen "Tribüne Renk Kat" projesi kapsamında Türkiye'nin de içinde bulunduğu 5 ülkeden taraftarlar İspanya'da bir araya geldi


İSTANBUL (AA) - Türkiye Basketbol Federasyonunun (TBF), Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen "Tribüne Renk Kat" projesi kapsamında Türkiye'nin de içinde bulunduğu 5 ülkeden gelen taraftarlar, İspanya'nın başkenti Madrid'de buluştu.

TBF'den yapılan açıklamada, farklı taraftar gruplarını basketbol çatısı altında birleştirilerek şiddetin azalmasını hedefleyen projeye Türkiye'den Trabzonspor Medical Park, Banvit, Pınar Karşıyaka, Galatasaray Odeabank, Fenerbahçe, Beşiktaş Sompo Japan, Anadolu Efes ve Darüşafaka Doğuş'un taraftarları ile Sakarya ve Bursa'dan basketbolseverlerin katıldığı belirtildi.

Avrupa Komisyonunun Türkiye'de finansal olarak desteklenmeye değer gördüğü ilk ve tek proje olduğu bildirilen açıklamada, Bulgaristan, Hırvatistan, İspanya ile Litvanya'nın da yer aldığı ifade edildi.

Madrid'de düzenlenen organizasyonda taraftarlar için çeşitli etkinlikler yapıldı. TBF Dış İlişkiler Direktörü Dr. Emir Turam'ın proje direktörlüğünü yaptığı organizasyonda taraftarların Real Madrid Futbol Takımı'nın stadı Santiago Bernabeu'yu ziyaret ettiği de aktarıldı. Organizasyon kapsamında taraftarların Real Madrid ile Estudiantes arasındaki İspanya Basketbol Ligi maçını da tribünden izlediği kaydedildi.

"Tribüne Renk Kat" projesi kapsamında yıl sonuna kadar çeşitli etkinliklerin düzenleneceği açıklandı.