Cuma namazı öncesi Selimiye'de hareketli dakikalar

Edirne'de cuma namazı öncesi bir şahıs, Selimiye Camisi'nde bulunan minbere çıktı. Şahıs polis tarafından gözaltına alınırken, cami 2 saat boyunca ziyaret kapatıldı.

Cuma namazı öncesi Selimiye'de hareketli dakikalar
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Edirne’de, cuma namazı öncesi Selimiye Camisi’nde ilginç bir olay yaşandı. 30’lu yaşlarda olan O.T. isimli şahıs henüz belirlenemeyen bir sebeple camiye gelerek, minbere çıktı. O.T.’nin uzun süre minberden inmediğini fark eden cami görevlileri polis ekiplerine haber verdi.Selimiye ziyarete kapatıldı

Camiye gelen polis ekipleri uzun bir süre minberde oturan O.T. ile inmesi yönünde sohbet gerçekleştirdi. Bu sırada Selimiye Camisi, güvenlik gerekçesiyle yaklaşık 2 saat boyunca ziyarete kapatıldı. Minberde oturan şüpheli şahsın yanına çıkan polis ekipleri, O.T.’yi inmesi için ikna etmeye çalıştı. Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, titizlikle şahsı ikna etmeye çalışırken, ‘gel beraber dua edelim’ telkinlerinde dahi bulundu.Minberden indirilen şüpheli şahıs, önce sağlık kontrolü için hastaneye sevk edildi, ardından ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. Soruşturma sürüyor.

İHA

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News