Diyanet Atatürk'ü ''badem bıyıklı'' yaptı

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 3 ayrı dergisinde 30 Ağustos Zaferi'ne geniş yer verildi. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün resimlerinin de yer aldığı dergide Atatürk'ün resminin badem buıyıklı olarak resmedilmesi ise tepkilere yol açtı.

Diyanet Atatürk'ü ''badem bıyıklı'' yaptı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Diyanet'in 3 ayrı dergisinde 30 Ağustos Zaferi'ne geniş yer verildi. Dergilerde Atatürk'ün fotoğrafları yer aldı, ulu önderi övücü yazılar kullanıldı. Diyanet'in 3 ayrı dergisinde yayınlanan yazılarda, “Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın başkomutanlığında Dumlupınar'da zafer kazanıldı. İşgal birliklerinin vatanımızı terk etmesi bu zaferle başlar ve bu nedenle 30 Ağustos'u Zafer Bayramı olarak kutlarız'' denildi.

BÜYÜK TAARRUZU ANLATTILAR

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre; Diyanet Aile Dergisi'nde ise “Gazi Mustafa Kemal, başkomutanlık yetkisiyle Büyük Taarruz öncesi gerekli çalışmalara başlanmasını sağlar. Taarruzun hareket yeri ve saati sır gibi saklanmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Paşa ve yanındaki bir iki yakın mesai arkadaşından başka kimse haberdar olmamıştır. Genelkurmay Başkanı Fevzi Paşa ile Milli Savunma Bakanı Kazım Paşa, iki kilit ismi olarak vazifeyi ifa ederler'' ifadeleri yer aldı.

Ancak haberde dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise, Mustafa Kemal Atatürk'ün yer aldığı görselde, bıyıklarının halk arasında 'badem bıyık' olarak bilinen şekilde resmedilmesiydi...

Sözcü

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News