Diyanet Vakfı’ndan kirasını ödeyemeyen vatandaşa tehdit

Pandemiden dolayı Diyanet Vakfı’na kirasını ödeyemeyince derdini CİMER’e anlatan bir vatandaş olayın haberleştirilmesinin ardından temsilcisinin kendisini arayıp “Vebal alıyorsunuz. İnsanların ateist olmasına vesile oluyorsunuz” dediğini belirtti.

Diyanet Vakfı’ndan kirasını ödeyemeyen vatandaşa tehdit
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Bingöl il merkezinde ortağıyla beraber oyun salonu işleten ve kiracısı olduğu Türkiye Diyanet Vakfı’na pandemiden dolayı kirasını ödeyemeyen Müjdat Çakmak adlı vatandaş sıkıntılarını CİMER’e yaptığı başvuru ile anlattı.

Başvurunun haberleştirilmesinin ardından tehdit edildiğini belirten Çakmak, Diyanet Vakfı’nın Bingöl temsilcisinin kendisini arayıp “Vebal alıyorsunuz. İnsanların ateist olmasına vesile oluyorsunuz” dediğini belirtti.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre, işyeri kira sözleşmesinin ortağının üzerine olduğun fakat ortağının eşi hasta olduğu için kendisinin bu süreçle ilgilendiğini söyleyen Çakmak, yapılan haberlerin ardından Türkiye Diyanet Vakfı Bingöl temsilcisi tarafından telefon ile arandığını söyledi.

Vakıf tarafından tehdit edildiğini iddia eden Çakmak, “Sizin ve yerel basında yapılan haberlerden dolayı Diyanet Vakfı’nın Bilgöl temsilcisi beni arayıp ‘Vebal alıyorsunuz. İnsanların ateist olmasına vesile oluyorsunuz’, dedi. Öyle bir saçmalık olabilir mi? Benim yaptığımla insanlar ateist oluyorsa sizin yaptığınızla imana gelsinler o zaman. Asıl mevzu haberlerin altına yapılan yorumlardı. Yurttaşların bazıları her cuma çıkışında camiye yardım verdiğini ama bu saatten sonra vermeyeceğini yazmıştı. Bunların kaygısı iman değil, insanların ateist olması değil, tamamen ekonomik kaygı” diye konuştu.

Cumhuriyet

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News