İmamoğlu'ndan Didem Arslan'a: ''Siyaseti fazlasıyla öğrenmişsiniz''

Ekrem İmamoğlu'nun Habertürk'te katıldığı canlı yayın sırasında Kanal İstanbul projesinin depremi tetikleyeceği iddiaları yalanlayan Prof. Dr. Celal Şengör'ün telefon bağlantısı sonrasında sunucu Didem Arslan ve İmamoğlu arasında sert tartışma çıktı.

Habertürk ekranlarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı canlı yayına telefonla katılan Prof. Dr. Celal Şengör, Kanal İstanbul tartışmalarında taraf olmadığını söylerken İBB'nin toplantısına ise katılımcıların alan dışından oluşması nedeniyle daveti kabul etmediğini ifade etti.

Şengör Kanal İstanbul Projesi'nin kesinlikle depremi tetiklemeyeceğini belirtti.

"BEN HERHANGİ BİR KONUĞUNUZ DEĞİLİM"

İmamoğlu, Celal Şengör'ün programa telefon aracılığıyla bağlanmasının yanlış olduğunu, kendisiyle programda yüz yüze konuşmayı tercih edeceğini belirterek, "Celal Şengör'ü programa telefonla dahil etmeniz yanlıştı. Ben İstanbul Belediye Başkanıyım. Burada dört gazeteci arkadaşımız var. Ben herhangi bir konuğunuz değilim. 16 milyonluk bir kentin belediye başkanıyım. Ben depremi tetikler demedim. Söylediğim şey net. " dedi.

"BANA SORMADINIZ"

Bunun üzerine söz alan programın moderatörü Didem Arslan da Celal Şengör'ün programa katılıp katılamayacağını Ekrem İmamoğlu'na sorduğunu söyledi. İmamoğlu ise "bana sormadınız" diyerek tepki gösterince Didem Arslan, "İtirazınız olmadı ama" dedi.

"SİYASETİ ÇOK FAZLASIYLA ÖĞRENMİŞSİNİZ"

İmamoğlu Arslan'a, "Benim bu konuda itiraz hakkım var mıydı yok muydu bilemiyorum, ben bu konuda deneyimli bir televizyon insanı değilim birilerinin dediği gibi" cevabını verince Arslan, "Ama sayın başkan siyaseti çok fazlasıyla öğrenmişsiniz" diyerek tepkisini dile getirdi. Bunun üzerine İmamoğlu, "Ben siyaseti öğrenmedim, ben düzgün tavrı öğrendim" dedi.