Memurlara enflasyon üstünde zam ve yan imkanlar geliyor
Osmanlıspor - Galatasaray: 1-3
Tarla kavgası katliamla bitti !

Kerbela Turları büyük ilgi görüyor

Hac ve umre turlarından sonra en çok ilgi gören tur Medcid-i Aksa…

A+ A-

Kısmen de olsa Irak’ta yaşamın normale dönmeye başlaması inanç turizmin üçüncü rotası olarak Kerbela bölgesi göze çarpıyor.

20 yıldır hem karayolu hemde havayollarıyla Kerbela ‘ya yoğun ziyaretçi gönderdiklerini söyleyen Gür Tour ‘un başarılı ve tecrübeli  Ceo ‘su Gürol Taner Kerbela bölgesinin her Müslüman tarafından görülmesi gerektiğini söyledi.

Isteyen herkes yılboyunca  her hafta kesin cıkıslı Ortalama 2.500 dolarlık bir bütçeyle 2 kişi full pansiyon her şey dahil Kerbela Turlarına katılabiliyor.

Kerbela Vak\'ası nedir?

Kerbela Vak\'ası, Hz. Peygamberin sevgili torunlarının Irak\'ın Kufe kenti yakınlarında Hicri takvime göre 10 Muharrem 61 tarihinde şehid edilmesi olayına verilen isimdir

Kerbela Katliamı, Müslümanların tarihinde yaşanan en trajik olaylardan biridir. Peygamber efendimizin torunu Hz. Hüseyin\'e (3.imam) bağlı küçük bir grupla, Emevi halifesi Yezid\'e bağlı ordu Hicri 61. Yılın 10 Muharrem gününde, bugün Irak sınırlarında olan Kerbela\'da karşılaşmış, aralarında çocuk ve kadınlarında da bulunduğu Hz. Hüseyin ve maiyetindekiler şehid edilmişti.

Hz. Hüseyin ve Emevi ordusu arasındaki savaş Bağdat\'a 100 kilometre uzaklıktaki Kerbela\'da başladı. Savaş başlamadan önce bir grup Hz. Hüseyin\'i terk ederek Emevi valisi Ömer bin Saad\'ın tarafına geçti. Emevi ordusu önce Hz. Hüseyin\'i korumaya çalışanları öldürdü yalnız Hz. Hüseyin kalınca da Ömer bin Saad\'ın emriyle onun üzerine yürüdüler. Hz. Hüseyin ve beraberindeki 72 kişi katledildi.

Hz. Hüseyin\'in Kerbela\'da şehid edilmesi, Ehli Beyt\'in de büyük bir kısmının yok edilmesine neden olmuştu. 

Gür Tour ile Kerbela Turu’nun ayrıntıları: 

1. Gün Pazartesi / ISTANBUL - NECEF

 Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde 08:00 de buluşma .Pasaport işlemlerinden sonra saat 10:45’ te Irak Havayollarıyla Necef’ e hareket. 2,5 saatlik yolculuktan sonra 1455’ de Necef’ e varış. Havalimanında karşılama ve otele transfer. Dinlendikten sonra Hz.Ali’ nin türbesini ziyaret. Akşam yemeği ve konaklama için otele dönüş.

2. Gün Salı /NECEF

Otelde kahvaltıdan sonra Hz. Ali’nin evi olan Kufa şehrine hareket, Muslim Bin Aqeel’in türbesini ve tarihi Kufa camiini ziyaret. Al Sahla camiini ziyaret ettikten sonra otele dönüş ve öğle yemeği. Öğleden sonra ziyaretlere devam .Akşam yemeği ve konaklama için Necef’ teki otele dönüş.

3. Gün Carsamba /  KERBELA

Otelde kahvaltıdan sonra Kerbala şehrine hareket ve otele varış. Hz. Hüseyin’in ve Hz.Ebulfazl Abbas’ın türbelerini ziyaret ve öğle yemeği için otele dönüş. Öğleden sonra şehir turu için hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

4. Gün : Persembe  06 Subat 2014 /  KERBELA              

Otelde kahvaltıdan sonra Al Hur Al Riahi türbesini ziyaret. Öğle yemeği için otele dönüş. Öğleden sonra Kerbala marketlerini ziyaret ve eski şehre dönüş. Akşam yemeği ve konaklama için otele varış.

5. Gün : Cuma 07 Subat 2014 / NECEF- ISTANBUL    

Otelde kahvaltıdan sonra  05:00 otelden havalimanına transfer .Saat 08:00 de Necef’ten Istanbul’a hareket 3 saatlik yolculuktan sonra 10:00 da Istanbul\' a varıs. Turumuzun sonu..

Detaylı bilgi için http://www.kerbelaturlari.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.