Motorine yeni indirim!

Motorine yeni indirim!
Güncelleme:

Akaryakıt fiyatlarındaki geri çekilme sonrası motorine peş peşe indirimler geldi. 2 günlük indirim 3,34 TL'ye ulaştı.

Akaryakıt fiyatlarındaki zam üstüne zammın ardından bu sefer az da olsa indirim geldi. Brent petrol fiyatlarındaki ve dolar kurundaki sınırlı düşüş sonrası motorin litre fiyatına 2,50 lira indirim gelmişti. 2,5 TL'lik indirime 84 kuruşluk bir indirim daha eklendi. 

Böylelikle iki günde motorin fiyatında 3,34 TL’lik indirim gerçekleşmiş oldu.

Motorine gelen indirimin ardından gözler benzin ve LPG'ye çevrilmişti. Ancak benzin ve LPG’de her hangi bir indirim beklenmiyor.

 22 Haziran Çarşamba günü yapılan 25 kuruşluk indirimin ardından ise benzin fiyatlarında bir değişiklik olmadı.

Güncel brent petrol fiyatları

Dün kapanışı 110 dolar seviyesinin üstünde yapan Brent petrol, güne yatay seyirle başladı. Brent petrol fiyatı, uluslararası piyasalarda 112 dolar seviyesinde işlem görüyor.

7 ayda benzine yüzde 225, motorine yüzde 264 zam

 Üst üste gelen zamlar sonrasında asgari ücret ile sadece 3 depo yakıt doldurulabiliyor. 20 Aralık öncesi dolar/TL kuru yüzde 65 değer artışı ile 18 lira seviyelerine yükseldiği dönem brent Petrol fiyatı yüzde 10 düşüş yaşamıştı. O tarihte benzin bir önceki aya göre yüzde 29, mazot ise yüzde 26 zamlandı. 20 Aralık sonrası dolar kurunun 11 TL seviyelerine geri çekilmesi ve brent petrolün bir ay öncesine göre yüzde 6 değer kaybetmesine rağmen benzin bir ay öncesine göre yüzde 38, motorin yüzde 40 zamlandı. Bugün ise benzin 27,63 TL, motorin ise 30 TL’den satılıyor. Böylece son 7 aydaki artış oranı benzin litre fiyatı için yüzde 225, motorin litre fiyatı içinse yüzde 264 oldu.