MSB'den kara propagandaya tokat gibi yanıt!

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan operasyonu hakkında bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Bu operasyonda da hiçbir sivil zarar görmemiş, görmeyecektir. Siviller, çevre, tarihi, dini yapılar ve kültürel eserler TSK için dokunulmazdır" denildi.

MSB'den kara propagandaya tokat gibi yanıt!
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan açıklamada operasyonlardaki sivil hassasiyeti vurgulandı. MSB, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Başarıyla devam eden Pençe-Kaplan Operasyonu’nda Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tek hedefi teröristlerdir. Bundan önce olduğu gibi bu operasyonda da hiçbir sivil zarar görmemiştir, görmeyecektir.

Sivil, masum kişiler ile çevre, tarihi, dini yapılar ve kültürel eserler Türk Silahlı Kuvvetleri için dokunulmazdır. Bugüne kadar olduğu gibi aynı dikkat ve hassasiyet operasyonun gecikmesi pahasına da olsa Pençe-Kaplan Operasyonu’nda da devam etmektedir.

Yedi iklim üç kıtaya barışı, adaleti ve huzuru götürmüş atalarımızın yolundan yürümeye devam eden Kahraman Ordumuz; asil milletimizin destek ve dualarıyla şanlı tarihimize yakışır şekilde insani, ahlaki ve uluslararası değerlere göre terörle mücadelesini sürdürmektedir.
 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News