Muharrem İnce’den TBB Başkanı Feyzioğlu’na çağrı

Cumhuriyet Halk Partili Muharrem İnce, 42 baronun adli yıl açılış törenine katılmaması kararına destek verdi. Ayrıca Muharrem İnce Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na da çağrıda bulunarak ” kendisini seçenlere kulak vermeye davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce’den TBB Başkanı Feyzioğlu’na çağrı
A+ A-

Adli Yıl Açılış Töreni’ne Beştepe’de yapılması nedeniyle katılmayacaklarını duyuran baro başkanlarına bir destek de CHP’li Muharrem ince’den geldi.

Muharrem İnce Twitter hesabından bir paylaşımda bulunarak, “Yargı evini terk edemez. Hukukun cübbesine ilik açılamaz…” ifadelerini kullandı.

“Adalet” doğumla kazanılmış en kat’i sosyal hakediş ve insana dair en hayati ihtiyaçtır. Bir kul hakkı manifestosudur. Sınırları ve sınıfları kaldıran, coğrafyaları birleştiren; eşit yaşam inancının soluğudur adalet.
Hukuk ve yargı, bu kadim maneviyatın maddi ve fiziki bekçileri olmalıdır. Ülkemizdeki tüm temsilcilerine hatırlatırım ki; adalet satın alınamaz, ayağa çağrılamaz, el-etek öpemez, sarayın soytarısı-yürütmenin alkışcısı-menfaatin prangalısı olamaz..
Yargı bağımsızlığı ve Kuvvetler Ayrılığı tezi tartışmaya açık olmamalı, hak temsilinin tarafsızlığı zarar görmemelidir. Bu bağlamda, Adli yıl açılış törenini onurlu bir duruşla protesto eden an itibariyle 42 baroyu saygıyla destekliyorum.
Ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı’nı kendisini seçenlere kulak vermeye davet ediyorum.
Yargı evini terk edemez. Hukukun cübbesine ilik açılamaz…