PKK‘nın seçim hilesi deşifre oldu !

PKK terör örgütünün şehir yapılanması "yakalanmamak" için ilginç bir yola başvurdu.

PKK‘nın seçim hilesi deşifre oldu !
A+ A-

Güvenlik birimleri yaklaşan yerel seçimler öncesi provokasyonlara karşı alarma geçti. PKK'nın kuruluşu, Abdullah Öcalan'ın yakalanışı ve son olarak bazı seçim bürolarına yapılan saldırılar mercek altına alındı.

Akşam gazetesinden Devrim Tosunoğlu'nun haberine göre molotoflu ve bombalı saldırılarda yer alan PKK’lılar, MOBESE kameraları tarafından tespit edildikten sonra tutuklanıyordu. Sadece geçen yıl Hakkari, Şırnak, Van ve Tunceli'de 62 kişi kamera görüntülerine takılıp molotof ve el yapımı patlayıcı atmak suçlamalarıyla cezaevine girdi. 

ÜST ÜSTE ELBİSE 

Bunun üzerine PKK'lılar MOBESE'ye “yakalanmamak” için elbise hilesi yapmaya başladı. PKK’lılar katıldıkları eylemlerde yüzlerini kapatsalar dahi kıyafetlerinden tespit edilmeyen başlanınca örgüt yeni arayışlara girdi. Molotof, taş ve el yapımı patlayıcı atan örgüt üyeleri, kameralar tarafından tespit edilip yakalanmamak için elbiselerinin üzerine ikinci bir elbise giyip eylemlere katılmaya başladı. Bu kişilerin eylem bittikten sonra polis kovalamasında kuytu bir yerde üzerindeki ikinci elbiseyi çıkardığı belirlendi.  

230220142213554260508.jpg

Yurtsever Gençlik Hareketi'nin (YGH) örgütün İstanbul, Hakkari, Diyarbakır, Şırnak ile Van'da düzenledikleri izinsiz gösteriler sırasında güvenlik güçleriyle kamu ve parti binalarına yönelik molotof ve el yapımı patlayıcı kullandıkları tespit edildi. Güvenlik güçleri birçok örgüt mensubunu eylemlerin hemen ardından yakalayarak gözaltına aldı. Ancak gözaltına alınan kişilerin büyük bölümü eylemlere katılmadıklarını iddia ederek ifadelerinde “Bakın görüntüdeki kişiyle benim üstümdeki kıyafet farklı” savunmasını kullandı.  

DETAYLAR ELE VERDİ  

Bunun üzerine güvenlik birimleri son teknoloji kullanılan kamera     görüntülerini daha detaylı incelemeye başladı. Gözaltındaki kişilerin üzerindeki elbiselerin farklı olmasına rağmen vücutlarındaki yara ve dövme iziyle küçük detaylardan hileyi ortaya çıkardı.  

Akşam