AK Parti harekete geçti; seçim barajı düşüyor!

AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesinin yazarı Abdulkadir Selvi, AK Parti'nin %10'luk seçim barajı üzerinde çalıştığını ve barajın %5 ya da %7'ye düşürülmesinin planlandığını yazdı.

AK Parti harekete geçti; seçim barajı düşüyor!
A+ A-

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, 'Kılıçdaroğlu neden erken seçim istedi?' başlıklı bugünkü yazısında "Bu dönem erken seçim tartışmalarını sıkça yapacağız. Çünkü Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Yasası’nı değiştirmek için AK Parti ve MHP ayrı ayrı çalışma yapıyor. Sonra bunlar bir heyet tarafından ortak bir teklife dönüştürülecek" düşüncesini dile getirdi. 

Selvi, "Yüzde 10 olan seçim barajının yüzde 5 ya da 7’ye düşürülmesi üzerinde duruluyor. Yüzde 7 seçeneği daha güçlü görünüyor. Ama bir de ittifakları etkileyecek bir düzenleme üzerinde duruluyor. Yüzde 1 alan partilerin dahi Meclis’te temsil edilmesiyle ilgili bir formülden söz ediyorum" ifadesini kullandı.

Son anket sonuçları açıklandıSon anket sonuçları açıklandı

İşte son seçim anketi: ''Ekonomik kriz oyları eritti!''İşte son seçim anketi: ''Ekonomik kriz oyları eritti!''

Optimar'ın tarikatlar anketinden dikkat çeken sonuçOptimar'ın tarikatlar anketinden dikkat çeken sonuç

İşte AK Parti'ye yakın şirketin 2 kez yapıp, yayımlayamadığı anketİşte AK Parti'ye yakın şirketin 2 kez yapıp, yayımlayamadığı anket

Son seçim anketi açıklandı: Bugün seçim olsa...Son seçim anketi açıklandı: Bugün seçim olsa...

Son seçim anketi açıklandı: Şuan seçim olsa...Son seçim anketi açıklandı: Şuan seçim olsa...

Abdulkadir Selvi'nin yazısının tamamı için...