AK Parti'de Berat Albayrak çatlağı! Albayrak'a destek vermediler

AK Parti'de Berat Albayrak çatlağı! Albayrak'a destek vermediler
Güncelleme:

Dolar, Euro kuru ve altın fiyatlarındaki yükselişin ardından özellikle sosyal medyada büyük eleştirilerin hedefi olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak için AK Partili isimlerin düzenlediği karşı destek kampanyasına 2 bakanın katılmaması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabinesine bulunan iki bakan, döviz kurlarındaki durdurulamayan yükselişin ardından AK Parti tarafından geçen Cuma günü başlatılan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a sahip çıkma kampanyasına katılmadı.

Dolar ve avro kurlarındaki hızlı yükselişle birlikte Türk Lirası’nın ani değer kaybı, geçen hafta gündemin en önemli maddesi haline geldi. Eleştirilerin hedefindeyse özellikle ekonomi yönetiminin başında olan, Erdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak vardı.

Sosyal medyada yükselen istifa sesleri ardından AK Partili pek çok isim ve bakan Berat Albayrak’a sahip çıkma kampanyası başlattı.

Ancak bu sosyal medya kampanyasına 2 bakan katılmadı:
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy.

Mehmet Nuri Ersoy, aynı gün başlatılan #TürkiyeyeGüveniyorum etiketine destek mesajı atarken Varank bu etikete destek mesajı atmadı, ekonomiye dair yorumunu paylaştı.