Bakan Soylu'dan flaş kayyum açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasına ilişkin ''Hukukun ve demokrasinin en temel görevi, milletin verdiği temiz oyları teröre istismar ettirmemektir.'' dedi.

Bakan Soylu'dan flaş kayyum açıklaması
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu HDP'li 3 belediye başkanının görevden alınmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Soylu açıklamasında özetle şunları söyledi:

Milletin vermiş olduğu temiz oyları teröre istismar ettirmemek gerekir. Türkiye, belediyeler üzerinden özellikle terörün merkezi haline getirilmeye çalışıldı. Buna kurallar, anayasa, belediye kanunları bir cevap verdi, 'Bir daha bunu tekrarlamayın' dedi. Fakat hem demokrasiye hem hukuka halel getirmek isteyenler, kelimenin tam anlamıyla devlete kafa tutmaktadırlar, demokrasimizi istismar etmektedirler, milletin helal oylarına leke sürmektedirler. Bunu başka türlü yorumlamak yaşadıklarımıza kör ve sağır olmak demektir.

Demokrasiyi ve seçilmişliği terörün muafiyet alanına sokmak isteyenler, elbette ki büyük bir hata işlemektedir. Bizim teröre müsamaha göstermemizi bekleyenler yanılırlar. Terörü ve terörizmi özellikle halkın helal oyları ile belediyelerde merkez haline getirmek isteyenlere çalışanlara da devletin kuralların, hukukun ve anayasanın sessiz kalmasını beklemek de son derece yanlıştır.

Perinçek'ten Bakan Soylu'ya kayyum telefonuPerinçek'ten Bakan Soylu'ya kayyum telefonu

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News