İYİ Partili isim Erdoğan'ın karşısında görmek istediği adayı açıkladı

Güncelleme:

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun 2023 adaylığı için CHP ve İYİ Parti arasındaki tartışmaları alevlendirecek açıklama İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'ndan geldi. Ağıralioğlu "Tayyip Bey karşısında Kılıçdaroğlu'nu görmek istiyor çünkü kazanacağını biliyor" dedi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, 13 Kasım’da, tv100 ekranlarında katıldığı programda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olması halinde kazanamayacağından endişe duyduklarını söyledi.

Bu sözler CHP’li Genel Başkan Yardımcıları Engin Altay ve Engin Özkoç tarafından tepki ile karşılanmıştı.

Tartışmaların ardından, Yavuz Ağıralioğlu bugün katıldığı bir programda da benzer ifadeleri dile getirdi.

Karar TV Youtube kanalında canlı yayına katılan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, “Tayyip Bey karşısında en çok Kemal Kılıçdaroğlu'nu görmek istiyor. Çünkü Kılıçdaroğlu aday olursa kazanacağını biliyor” dedi.

Kılıçdaroğlu tartışmalarını başlatmıştı

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, katıldığı bir televizyon programında Kılıçdaroğlu’nun aday olması halinde kazanamayacağından endişe duyduklarını dile getirmişti.

Ağıralioğlu’nun çıkışının ardından CHP Genel Başkan Yardımcıları Engin Altay ve Engin Özkoç, Ağıralioğlu'na "Kraldan çok kralcı" yanıtını vermişti. 

Karşılıklı açıklamalar sonrası Yavuz Ağıralioğlu bir açıklama daha yaptı. İYİ Partili isim, CHP'ye göndermede bulunarak muhalefetin 20 yıldır iktidarı yenemediğine dikkat çekti. 

Ağıralioğlu, "20 yıl sonra İstanbul ve Ankara kazanıldı. Meral Akşener'in projesidir. Hakkaniyet gözardı edildiği zaman bunu vurgulamak lazım." dedi.