Kültür Bakanı soruyu anlayamadı: ''Haaa Taksim’deki AKM''

Kültür Bakanı soruyu anlayamadı: ''Haaa Taksim’deki AKM''

Yeni Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, AKM ile ilgili soruya bu yanıtı verdi.

İstanbul Taksim’deki AKM ile ilgili bir soruya yanıt veren yeni Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu AKM’nin yerini bilemeyerek, “Haaa Taksim’deki AKM’yi… Allah Allah… O bina Taksim’e yakışmıyor” dedi

Habertürk  televizyonunda katıldığı, “Güne Bakış” programında Veyis Ateş’in İstanbul Taksim’deki AKM ile ilgili bir sorusuna yanıt veren yeni Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu AKM’nin yerini bilemeyerek, “Haa Taksim’deki AKM’yi… Allah Allah… O bina Taksim’e yakışmıyor” dedi.

Veyis Ateş’in, ” Ak Parti iktidarı ile bazı sanatçılar arasındaki polemik meselesi, AKM ne olacak” sorusunu cevaplayan Bakan Topçu, “İnşallah Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili çok farklı projelerim var. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece Çanakkale’den ibaret mi sanıyoruz. Bizim bir Libya mücadelemiz yok mu?” dedi ve Libya’yı anlatmaya devam etti.
Sunucu Veyis Ateş’in araya girip, “Buradan AKM’ye nasıl geleceksiniz” demesi Yalçın Topçu, daha sonra, “Şu bizim hipodromdaki AKM’yi mi diyorsunuz?” diye sordu.

Veyis Ateş ise, “Taksim’deki AKM’yi soruyorum” dedi. Bu hatırlatma üzerine Topçu, “Haa Taksim’deki AKM’yi… Allah Allah… O bina Taksim’e yakışmıyor” ifadelerini kullandı.