Şahin'den Ramazan Bayramı tebriği

Şahin'den Ramazan Bayramı tebriği

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, bayramların kardeşlik, yardımlaşma ve kaynaşma duygularının en üst seviyeye çıkardığını,  birlik ve beraberliği pekiştirdiğini kaydetti.

Millet olarak hak ve adalet çizgisinden ayrılmada, kimseyi ötekileştirmeden, dışlamadan, birlik ve bütünlük içerisinde emin adımlarla aydınlık bir geleceğe yürüdüklerini ifade eden Şahin, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Ramazan bir hatırlatma ayıydı. Bizlere iyiliği, güzelliği, paylaşmayı, kardeşliği hatırlattı. İyilik vaktinde buluştuk. Dilimizle, gönlümüzle, gözümüzle tuttuğumuz oruçlar çok şükür bayrama kavuşmanın sevincini yaşıyor. Milletçe ortak yaşadığımız bu sevinç ve coşku yuvalarımızı, gönüllerimizi ısıtmaya hazırlanıyor.”

“Bayram bir olunca, birlik olunca güzeldir” diyen Şahin, bayramın gönül bağlarını güçlendirmesi temennisinde bulundu.

Şahin, şöyle devam etti:

“Bayramımızı anlamlı kılalım. Bu bayramın hem milletimize, hem gönül coğrafyamıza ve acılar içerisinde kıvranan İslam alemine huzur, barış, adalet ve merhamet getirmesini İslam dünyasında, dünyanın birçok yerinde kaybetmek üzere olduğumuz insanlık vicdanını harekete geçirmesini, yüreklerimize yeniden şefkat ve merhametle ısıtmasını, ülkemizi karanlık günlere sürüklemek isteyen şer odaklarının bertaraf olması, barış ve huzur ikliminin dünyaya hakim olmasını diliyorum. Bütün İslam âleminin ve vatandaşlarımızın mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.”