Şaka değil gerçek; 9 bin liraya çalıştıracak işçi bulamıyorlar !
AK Partili Şaban Dişli neden istifa etti ?
İstifası istenen başkandan olay olacak hareket

Tokat’ta Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Tokat'ta Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Belediye ve İl Müftülüğü organizesinde Yeraltı Çarşısı üzerinde düzenlenen program ile başladı.

Tokat’ta Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri
A+ A-

Tokat'ta Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Belediye ve İl Müftülüğü organizesinde Yeraltı Çarşısı üzerinde düzenlenen program ile başladı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşma yapan Tokat İl Müftüsü Ahmet Erdem, İslam'ın bir kardeşlik dini olduğunu söyledi. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise konuşmasından Hazreti Peygamber'i anmak için Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle belediye ve İl Müftülüğü'nce birlikte program tertip ettiklerini ifade ederek, "Peygamber efendimize binlerce salat ve selam olsun. O hem yaratılmışların en şereflisidir. Bizler de onun ümmeti olmanın haklı şerefini yaşıyoruz. Hepimiz İslam'la şereflenmişiz ve cennet bir vatanda yaşıyoruz. İnşallah şefaatine nail olmayı, Peygamberimize iyi bir ümmet olmayı Allah bizlere nasip etsin" dedi.

Vali Vekili Soner Karataşoğlu, konuşmasında 6 yıl Güneydoğu'da çalıştığını ifade ederek, "Ben örgüte katılmış gençlerle konuştuğumda şunu gördüm. Önce anne-baba sevgisini ortadan kaldırmaya çalışıyorlar, sonra namaz kılan gençlerle dalga geçerek onları dışlıyorlar" diye konuştu.

Konuşmaların ardından dua edilerek Kutlu Doğum Haftası'na özel hazırlanan kitap standının açılışı gerçekleştirildi. Tokat İmam-Hatip okullarınca hazırlanan "Değerler Eğitimi" ve Çevre ve Kültür Derneği'nce hazırlanan "Çizgilerle Kırk Hadis" sergileri gezildi.

Program sonunda Tokat Belediyesi tarafından katılımcılara helva ve şerbet ikram edildi.