Yandaş medyadan ''darbe'' iması: ''Sonradan ciyaklamayın!''

Yandaş medyadan ''darbe'' iması: ''Sonradan ciyaklamayın!''

AK Parti iktidarına yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, "yeni bir darbe girişimi" imasında bulunarak "En baştan söyleyelim de hani, yok tiyatro yok kontrollü filan diye sonradan ciyaklamayın!" dedi.

AK Parti iktidarına yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, bugünkü "Türk cezaevlerindeki Batılı askerlere yenileri eklenebilir" başlıklı yazısında dikkat çeken ifadelerde bulundu. 

Türkiye'nin tarihinde ne zaman darbe girişiminde bulunulsa ekonomik sıkıntıların azalmaya başladığı ve halkın alım gücünün yükselmeye başladığı yıllara denk geldiğini belirten Uğur, bu noktadaki parametrenin "Türkiye’nin Batı uşaklığını reddetmesi" olduğunu iddia etti.

Uğur, Türkiye'nin ekonomik krizin üstesinden gelmek için 'canhıraş bir gayret içinde' olduğunu belirterek, "ABD ve AB gibi para basıp üçüncü dünya ülkelerinden istediği kadar malı toplayabilme konforu yok Türkiye’nin" diye yazdı. 

Uğur, şöyle devam etti:

"Öte yandan incelenmeyi gerektirecek denli tuhaf mahkeme kararlarıyla FETÖ’cüler sevindiriliyor. Acaba takibe alınıyor mu? Son olarak Hava Harp Okulu öğrencileri tahliye edildi. Neymiş efendim, askerî öğrenciden darbeci olur muymuş! Geçmişte oldu. Her darbeci (Talat Aydemir’i okuyun) askerî öğrencileri darbe girişimlerinde görevlendirdi. 15 Temmuz gecesi köprüye çıkan askerî öğrencilerin hepsi de darbeciydi. Neymiş efendim, komutanları o gece için kendilerine “Askerî tatbikat var” demiş ve emir komuta zinciriymiş!.. Bu soytarılığı 'sade vatandaşlar' bile deşifre ediyor artık."

Hava Harp Okulu mezunu öğrencilerin tahliyesine ilişkin yargının kararını eleştiren Uğur, "Açıklama konu hakkında yeterince fikir veriyor da askerî öğrenci kılıklı Amerikan darbecilerini serbest bırakan yargı mensuplarına ne diyelim bilmiyorum..." dedi.

Uğur, yazısını şu sözlerle sonlandırdı:

"Amerika’nın Türkiye’deki elemanlarının yüzsüz ve pespaye oluşları bu ülkenin namuslu evlatları için ayırt edici bir kriter. Bitleri kanlandı. Sanıyorlar ki devlet gaflet uykusunda ve ne yapacağını bilmiyor. Ders almadılar. Artık dışarıdan gelecek saldırıların içeride de bir karşılığı olacaktır. Bu ülke insanlarının iş birlikçiler için daha fazla eli kolu bağlı oturmayacağı aşikâr. Üniformalı ya da sivil; ABD’nin Türk cezaevlerindeki tüm askerlerine ve casuslarına yenileri eklenecektir şüphesiz. Geçen 15 Temmuz’da fareler kaçtı ama bu kez konulan kapanlar sürprizli 'hediyelerle' dolu. Yine en baştan söyleyelim de hani, yok tiyatro yok kontrollü filan diye sonradan ciyaklamayın!.."

Fuat Uğur'un Türkiye gazetesindeki yazısının tamamı için...