Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !
Aydın'daki vahşette şok gerçek ortaya çıktı

Büyükçekmece Belediye Başkanlığı Yarışları nefes kesti

Büyükçekmece Belediye Başkanlığı 2. Gençler Dağ Bisikleti Yarışması hafta sonu gerçekleşti. 4 kategoride yapılan yarışlar kıyasıya mücadelelere sahne oldu.

Büyükçekmece Belediye Başkanlığı Yarışları nefes kesti
A+ A-

Bu yıl ikincisi yapılan Büyükçekmece Belediye Başkanlığı 2. Gençler Dağ Bisikleti Yarışması Kültürpark ve çevresinde belirlenen parkurda koşuldu.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün yoğun programı nedeniyle katılamadığı yarışmalar Büyükçekmece Bisiklet Kulübü ve Salcano Bisiklet'in katkılarıyla gerçekleşirken, yarışmalar kapsamında ayrıca "Engelsiz Pedal Büyükçekmece Rotary Şenliği" yapıldı.

Yarışmalar nefesleri kesti

Kültürpark, Kemal Sunal Anfi Tiyatro, tarihi Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü ve Sevgi Yolu üzerindeki parkurda 2 tur üzerinden gerçekleşen yarışların ilk ayağında genç ve yıldız bayanlar bisiklet yarışları yapıldı. Erkekler kategorisinde ise genç ve yıldız erkekler yarışı aynı parkur üzerinde 4 tur olarak gerçekleşti. Soğuk ve rüzgarlı havaya karşın kıyasıya bir mücadeleye sahne olan yarışmaların sonucunda birinci olan sporculara Salcano tarafından birer yarış bisikleti hediye edildi.

Engelliler bisiklet bindi

Görme engellilerin ilk defa bisiklet bindiği Engelsiz Pedal Şenliği'nde görme engellilerin yanısıra Büyükçekmece Belediyesi Gökkuşağı Engelli İzci Kulübü üyeleri de bisiklet bindi. Yarışmaların sonunda kürsüye çıkan sporculara madalya ve hediyeleri Büyükçekmece Belediye Başkan yardımcıları Nuraydın Sak ve Maksude Sak, Spor İşleri Müdürü Namık Yüksel, Zabıta Müdürü İbrahim Kaya tarafından verildi. Madalya törenin ardından yapılan kura çekimi ile yarışmalara katılan bir sporcuya bisiklet hediye edildi. Belediye Başkan Yardımcısı Maksude Sak'ın çektiği kura ile Gökkuşağı Engelli İzci Kulübü üyesi Yusuf Akgün bisiklet kazanan şanslı isim oldu.