Nail Güreli son yolculuğuna uğurlandı

Güreli için Levent'teki Afet Yolal Camii'nde düzenlenen cenaze törenine başta ailesi yakınları ve meslektaşları olmak üzere basın, siyaset, ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Nail Güreli son yolculuğuna uğurlandı
A+ A-

Güreli için Levent'teki Afet Yolal Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, ailesi ve yakınlarının yanı sıra, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP İstanbul Milletvekili Celal Doğan, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, iş adamı Aydın Doğan, meslektaşları ve vatandaşlar katıldı.

Burada taziyeleri kabul eden Gür Güreli, babasının sadece gazetecilik yaptığını belirterek, "Acı bir kayıp. Bütün gücünü kaleminden alıyordu. Hiçbir çıkar ilişkisinin içinde veya peşinde değildi. Çok da iyi bir babaydı. Evde de çok demokrattı." diye konuştu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ise Güreli'nin yakın çalışma arkadaşı olduğunu dile getirerek, "Bu mesleğe çok emek verdi. Küçükle küçük büyükle büyük olurdu. O da yaşına başına aldırmadan sürekli yeni şeyler öğrendi." dedi.

Beşiktaş Belediyesi zabıta ekipleri, Güreli'nin Türk bayrağına sarılı tabutu başında saygı nöbeti tuttu. Güreli'nin cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedildi.

Kaleminden başka hiçbir gücü yoktu

Cenazede bir açıklama yapan oğlu Gür Güreli, "Kaleminden başka hiçbir gücü yoktu. Sadece gazetecilik yaptı. Bunu da hiçbir çıkar için yapmadı, çıkar ilişkisine girmedi. Sadece gazetecilik yaptı bunu söyleyebilirim" diye konuştu.

Basın çalışanlarına çok büyük katkısı olmuştur

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ise, "Türk basın camiasının başı sağolsun. Çok usta bir gazeteciydi. Ancak benim için de çok özel biriydi. Uzun yıllar beraber çalıştık. Benim hem kardeşim hem de yoldaşım sayılırdı. Kendisinin hem cemiyete hem de basında çalışan arkadaşlara çok büyük katkıları olmuştur" dedi.

Öte yandan cenazeye çok sayıda başta basın meslek örgütü ve ile kurum ve kuruluşlar tarafından çelenk gönderildi.