Hıncal Uluç'tan flaş Fatih Terim iddiası !

Hıncal Uluç'tan flaş Fatih Terim iddiası !
Güncelleme:

Gazeteci Hıncal Uluç, Galatasaray gündemini değerlendirirken flaş bir iddia ortaya attı.

Hıncal Uluç, Galatasaray’ın gündemindeki konuları yorumladı. Sarı kırmızılı oyuncuların Tudor’u sabote ettiklerini söyleyen Uluç, Fatih Terim’in demeçlerinde yeni transfer Belhanda’yı A takımda düşünmediği sinyallerini verdiğini söyledi. İşte o değerlendirme…

TUDOR’U SABOTE ETME…

Maçı izlerken ikinci yarıda maçı beraber izlediğimiz arkadaşlara söyledim, bugün de Erman hocam yazmış. Bu futbolcuların hepsi değilse bile büyük bir kısmı Tudor’u sabote etmeye kararlıymış..

HİMALAYALAR KADAR…

Fatih hocam da söyledi maçtan sonra, iki gün içinde bir şey yapmadığını… Alaaddin’in lambasından çıkan cin dokunmadı takıma. Geçen haftaki Galatasaray ile bu haftaki arasında en azından kafa açısından Himalayalar kadar fark vardı.

HUYLU HUYUNDAN VAZGEÇER Mİ?

Demek ki birtakım adamlar geçen haftalarda oynamadılar. Tudor gidince oynadılar. Peki bu kafadaki adamlarla Fatih hoca uzun vadede başarılı olur mu? İşte asıl sorun bu. Hocayı değiştirmeyi başarmış, buna alışmış adamlar var. Huylu huyundan vazgeçer mi? Bu ihtimal var..

TEK FARKI…

Fatih hoca, takımla fazla oynamamış. Igor’un takımı aşağı yukarı aynı. Tek farkı Rodrigues’i 11’e koymak… .

TUDOR DÜŞÜNEMEDİ

Bir türlü Galatasaray’ın futbolundaki etkin oyuncuların iki kanat adamı olduğunu göremedi, düşünmedi ve uygulamadı Tudor..

BİR TÜRLÜ OYNATMADI

Yasin ve Rodrigues’in ikisini birden kenarda bıraktı. 3-5-2 oynarken en iyi kontratak adamı Gomis’in yanında, Gomis’le iyi anlaştığı da bilinen Rodrigues’i bir türlü oynatmadı..

KOŞMAK İSTEMEYENLER…

Rodrigues’in varlığı çok şeyi değiştirdi. İkincisi, hiç koşmayan, oyuna girmeyen adamlar olağanüstü koştular. Fatih hocanın maç sonrası konuşmasında koşu mesafelerine bakmak lazım dedi. E şimdi Fatih hoca iki günde onların fiziğini yükseltecek hali yok. Demek ki bazı koşmak istemeyen adamlar koştular..

TAKTİK MESELESİ

Ben Galatasaray’ı ilk defa hücumda pres yaparken, hızlı çıkarken gördüm. Bunu Fatih hoca sağlamış olabilir, bu bir taktik meselesidir..

TERİM’İN İMZASI

“Gol atmak istiyorsak hızlı çıkmalıyız.” Galatasaray bu ligin en alt sırasındaki takımla oynarken rakip hızlı çıkıyordu, Galatasaray yapamıyordu. Bunu yapmazsan rakipler rahat rahat savunma kurar. Pazar günü bunu yaptılar. Bunda Fatih Terim imzası var. Arkadaşlar, hızlı çıkacağız dediği belliydi..

BELHANDA’NIN YERİ YOK

Belhanda’nın A takımında yeri yok. Tahmin ediyorum Fatih hoca da böyle düşünüyor. Maç sonu demeçlerinde şifreler var.

EN BÜYÜK YANLIŞI…

Bir, “Yeni adam alacağız ama kulübün bütçesini sarsmadan” dedi. Bu demektir ki Dursun Özbek yönetiminin en büyük yanlışı olan büyük paralarla transfer yapılmayacağı….

KADRO İÇİNDEN BULACAK

İlk şifre bu. İkincisinde ise isim verdi. Yasin, Selçuk ve Sinan’ı kazanacağız. Hakan Balta’nın lisansı olsaydı sahadaydı” dedi. Bir takım çözümler kadro içinden bulunacak. “Sabri’ye yapılan jest çok önemliydi” dedi. Keşke Sabri’yi göndermeseydik diyor yani..

ÖZBEK YÖNETİMİNİ ELEŞTİRMEK…

Galatasaray mevcutları kullanamayarak aslında daha kötülerine çok paralar ödedi demek… Bunu demek Özbek ve yönetimini resmen eleştirmek olduğu için “Arif olan anlar” dedi hoca kısacası.

Sabah