Mansur Yavaş'a yok, Mehmet Özhaseki'ye var !

Millet İttifakı'nın Ankara adayı Mansur Yavaş'ın konuşmasına yer vermeyen televizyon kanalları, bugün rakibi AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'nin Yavaş hakkındaki suçlamalarını canlı yayında verdi.

Mansur Yavaş'a yok, Mehmet Özhaseki'ye var !
A+ A-

Geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında hakkındaki iddilara ilişkin haberi yapan gazete, Mehmet Özhaseki ve Ömer Çelik ile ilgili suç duyurusunda bulunacağı açıklayan Mansur Yavaş'ın konuşmasını televizyon kanalları görmezden gelmişti.

Mansur Yavaş basın toplantısında konuşurken A Haber "Mansur Yavaş'ın mağdur ettiği iş insanı" diye kanalına konuk ettiği Necmettin Kesgin'i yayınmıştı. Öte yandan CNN Türk AK Parti Çatalca adayının projelerini, NTV spor haberini, TRT Haber soygun haberini ekranlara taşımıştı. Habertürk ise Yavaş'ın basın toplantısının bir kısmını verdikten sonra yayıyını kesmişti. Mansur Yavaş'ın basın toplantısını yayınlayan kanal ise Halk Tv olmuştu.

ÖMER ÇELİK VE MEHMET ÖZHASEKİ'Yİ DAKİKALARCA CANLI OLARAK VERDİLER

Mansur Yavaş'ın basın açıklamasını canlı olarak vermeyen haber kanalları geçtiğimiz gün açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'in Yavaş hakkındaki suçlamalarını dakikalarca canlı olarak yayınlamıştı. Bugün AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, rakibi Mansur Yavaş hakkındaki sahte senet iddialarına ilişkin suçlamalar yöneltti. Özhaseki'nin Yavaş hakkındaki açıklamalarını televizyon kanalları yine dakikalarca canlı olarak ekranlardan verdi.

GAZETECİ SORDU, ÖZHASEKİ: 'KAÇTI' DEYİP GÜLDÜ

Özhaseki, Mansur Yavaş hakkındaki suçlamalarının ardından gazetecilere soru sormak isteyen var mı? diye sordu. Söz alan ve ismini vermeyen bir gazeteci "Sayın Mansur Yavaş soru almadı siz ise gazetecilerin karşısına geçtiniz ve soru aldınız bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz" diye sordu. Özhaseki ise soruya Yavaş'ı hedef alarak, "Arkadaşlar eline bir bülten tutuşturmuşlar. Bir strateji çizmişler. Bunun cevap verilecek tarafı yok. Sen başkalarını suçla kaç kurtul demişler. Biz de onu gördük. Biz netlikle ifade ediyoruz. Bu kirli ilişkinin tarafı ne AK Parti ne de AK Parti’nin Ankara adayı Mehmet Özhaseki’dir. Bu ilişkiyi gazetelerde öğrendik. Şahısları da tanımıyoruz. Ankara kamuoyunun öğrenmek istediği sorular var. Karşı taraftan da cevap bekliyoruz." ifadelerini kullandıktan sonra "rakibimiz gibi kaçmayalım buradan." deyip güldü.

ÖZHASEKİ'DEN YAVAŞ'A 6 SORU

İşte Özhaseki'nin açıklamalarından satırbaşları:

Bundan 3 ay kadar önce, CHP adayı hakkında basında bir takım iddialar çıktı. Bu iddialar üzerinde pek durmadım. Bu beni ilgilendirmiyordu, benim dışında konuydu. Olayın detayını gazetelerden öğrendim. Bu sorulara cevap vermesi gereken Mansur Yavaş’tır. Ne olduğunu, ilişkileri izah etmesi gereken oydu. Biz de bekledik ki bu sorulara cevap verecek. Hiçbir soruya cevap vermeden bırakıp gitti. Bir mağduriyet edebiyatı yaptı. Sayın Ömer Çelik’i ve beni suçladı. Ben böyle kurnazca işi ilk defa görüyorum. 10 yıldır beraber olan, ortaklık yapan, yiyen içen sizsiniz.

Bahsedilen şahsı hiç görmedim, birkaç gün önceye kadar duymadım. Ticari işi de bilmiyorum. Bu kriminal suçlu dediğin şahsı biz görmedik, tanımıyoruz. Bu şahısla ilişkiye girmişsin, şimdi menfaat çatışması var ki bu olay çıktı. Ortaya atılan bilgilerden bir mahkeme kararı var. O da senetin sahte olduğu, senetin kendisini suçlayan şahsa ait olmadığı. Burada da kendisinin imza inkardan yediği ceza var. Bir kirli ilişkiler bütünü sürüp gidiyor.

Sırayla birkaç soru sormak istiyorum;

– Bu senedi kim düzenledi?

– Önümde imzaladı dediğiniz şahsa ait olmadığı resmi belgelerde geçiyor, bu yalanı kim söylüyor?

– Bu meblağlı senedi ne iş karşılığı aldınız? Hangi hizmeti veriyorsunuz?

– Danışmanlık yapıyorsanız aranızda sözleşme var mı?

– Bu vergi kaçırmaya teşebbüs değil mi?

– Mahkeme kayıtlarında geçen mesajlar nedir?

MAL BEYANINDA BULUNDU

Özhaseki düzenlediği basın toplantısının ardından mal beyanının bulunduğu belgeyi basın mensuplarıyla paylaştı: