Banvit, İtalya'da 3 hazırlık maçı yapacak

Banvit, İtalya'da 3 hazırlık maçı yapacak

Genel menajer Çataloluk, "Bu yıl takımda revizyona giderek takımın iskeletini değiştirdik. Gençlerin ağırlıklı olduğu bir kadroyla mücadele edeceğiz"

Basketbol Süper Ligi takımlarından Banvit, İtalya'da  üç hazırlık maçı yapacak.
 
Genel menajer Turgay Çataloluk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 12  günlük Bolu kampında kondisyon ağırlıklı bir çalışma yaptıklarını, bundan sonraki  süreçte hazırlık maçları oynayacaklarını söyledi.
 
Yeni transferlerin kamp döneminde takıma adapte olduğunu ifade eden  Çataloluk, 8 Eylül'e kadar kadar İtalya'da Vanoli Cremona, Enel Brindisi ve  Auxilium Torino ile hazırlık maçları oynayacaklarını kaydetti.
 
Çataloluk, Bandırma'ya döndükten sonra Pınar Karşıyaka, Rönesans TED  Ankara Kolejliler ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile de maçlar oynamayı  planladıklarını anlatarak, "Bu karşılaşmaların ardından Hollanda'da, Almanya'nın  Brose Basket ve Fraport Skyliners Frankfurt, Hollanda'nın Landstede Basket Zwolle  takımlarının katılacağı turnuvada yer alacağız. Bu yıl takımda revizyona giderek  takımın iskeletini değiştirdik. Gençlerin ağırlıklı olduğu bir kadroyla mücadele  edeceğiz" dedi.
 
Antrenör Selçuk Ernak da Bolu'da çok verimli bir kamp dönemi  geçirdiklerini bildirdi. Lige kadar birçok müsabaka oynayacaklarını dile getiren Ernak, şu  ifadeleri kullandı:
 
"Bu kampta, takımımıza yeni katılan oyuncular ile bu yıl önemli  sorumluluk üstlenmeleri gereken oyuncularımızın kaynaşmalarını sağlamaya  çalıştık. Onları fiziksel olarak zorlarken, bu zorlamaya yanıt aldığımızı  görmekten mutlu olduk. Ligde bu yıl mücadele edecek takımların durumlarını henüz  bilmiyoruz. Onları tartmadan bir değerlendirme yapmam doğru olmaz. Ancak  Banvitspor, basketbolumuzun önemli bir markasıdır. Takımımızın bu yıl da başarılı  sonuçlar alacağına inanıyorum."