Çılgın mucit Elon Musk'un gözü İstanbul'da !

Çılgın mucit Elon Musk'un gözü İstanbul'da !
Güncelleme:

''Teknolojinin dahi çocuğu'', ''çılgın mucit'' gibi isimlerle anılan Space X şirketinin kurucusu Elon Musk'ın Türkiye ziyaretiyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

Önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beştepe’de görüşen ‘Çılgın mucit’ lakaplı işadamı Elon Musk, Ankara’da kısa süre kaldı, ama birçok ziyarette bulundu.

Önce Anıtkabir’i ziyaret eden Musk, daha sonra Türk kültürünü yakından tanımak için hamama ve ardından kebapçıya gitti. Musk’un şirketi SpaceX ise uzaya uydu fırlatmak için dün Turksat’la anlaşma imzaladı.

İSTANBUL’A YERALTI TÜNELİ

Çılgın mucitin Türkiye’ye gelmesiyle en çok tartışılan konuların başında bu ziyaretin amacı vardı. Özellikle SpaceX ile Türksat’ın işbirliği ve yerli otomobil projesi öne çıkıyordu. Ancak alınan bilgilere göre Musk, bu iki konunun dışında farklı bir konuyu da gündeme getirdi.

İSTANBUL TRAFİĞİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALDI

Bu konu da, şehirlerdeki trafik sorununu yeraltı tünelleriyle otomobilleri taşıyarak çözmeyi amaçlayan proje ‘Boring Company’ şirketi oldu. Musk’ın özellikle İstanbul’un trafik sorunu hakkında detaylı bilgiler alması akıllara Boeing Company’nin İstanbul’da pilot proje olarak gelebilme ihtimalini akıllara getirdi.

Elon Musk Atatürk'ün ünlü sözünü paylaştıElon Musk Atatürk'ün ünlü sözünü paylaştı

Elon Musk'tan Anıtkabir paylaşımıElon Musk'tan Anıtkabir paylaşımı

Dünyaca ünlü iş adamı Elon Musk Beştepe'deDünyaca ünlü iş adamı Elon Musk Beştepe'de

 

Seçiniz...