Hintli siyasetçiden ''ineklerin sütünde altın var'' iddiası

Hindistan Halk Partisi'nin Batı Bengal Başkanı Dilip Goş, Hindistan'daki ineklerin sütünde altın olduğunu iddia ederek bu sütten içenlerin zengin ve sağlıklı olacağını iddia etti.

Hintli siyasetçiden ''ineklerin sütünde altın var'' iddiası
A+ A-

Hindistan Halk Partisinin (BJP) Batı Bengal Başkanı Dilip Goş, Hindistan'daki ineklerin sütünde altın bulunduğunu ve bu sütten içenlerin zengin ve sağlıklı olacağını iddia etti. Goş'un açıklamaları sosyal medyada gündem olurken, çok sayıda kullanıcı politikacının ifadelerini "akıl dışı" olarak nitelendirdi.

Hint basınındaki haberlerde, halka açık bir etkinliğe katılan BJP'li siyasetçi Goş, "Hindistan'daki ineklerde, yabancı ineklerden farklı olarak özel bir damar bulunduğunu" savundu.

"İNEK DEĞİL BİR ÇEŞİT CANAVAR"

"Bu damarın, güneş ışınları sayesinde sütte altın oluşmasına yardım ettiğini" ileri süren Goş, bu sütten içenlerin zengin ve sağlıklı olacağını, dolayısıyla bu inekleri korumak gerektiğini söyledi.

BJP'li siyasetçi, yurt dışından getirilen inekler hakkında ise "inek değil bir çeşit canavar" benzetmesinde bulunarak, "Bunlar bizim anne ineğimiz değil. Bizim teyzemiz. Böyle teyzelere ibadet edersek ülkemiz için iyi olmaz." ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Dilip Goş'un açıklamaları sosyal medyada gündem olurken, çok sayıda kullanıcı politikacının ifadelerini "akıl dışı" olarak nitelendirdi.

Bazı kullanıcılar açıklamaları "komik" bulurken bazıları ise kınadı.

AA