Koronavirüsü yenen Çinliler açıkladı: İşte ortalama tedavi süresi

Çin'de bilim insanlarının koronavirüsle ilgili yaptığı araştırmaya göre, bir hastanın taburcu olma süresi 22 gün, ortalama ölüm süresi ise 18,5 gün olarak belirlendi.

Koronavirüsü yenen Çinliler açıkladı: İşte ortalama tedavi süresi
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs vakalarının sayısı 240 bini geçti. 10 bin aşkın kişinin ölümüne neden olan koronavirüsün yaygın semptomları arasında ateş, halsizlik ve kuru öksürük bulunuyor. Salgının merkezi Asya'dan Avrupa'ya kayarken koronavirüsün ilk ortaya çıktığı Çin'in Wuhan kentindeki bilim insanları, hastalığın seyrine ilişkin araştırma yayımladı.

YÜKSEK ATEŞ 12 GÜN SÜRÜYOR
Wuhan Pulmonary Hastanesi ve Jinyintan Hastanesi'ndeki yetişkin vakalarının incelendiği çalışmada koronavirüsün erken belirtilerinden biri olan yüksek ateşin 12 gün boyunca, öksürüğün ise daha uzun sürebileceği belirtildi. Araştırmada, incelenen 191 hastanın yüzde 45'lik bir kısmının 12 gün sonra taburcu olduktan sonra öksürmeye devam ettiği görüldü.

TABURCU OLMA SÜRESİ 22 GÜN, ÖLÜM SÜRESİ 18,5 GÜN
Nefes darlığı sorununun ise 13 gün sonra sona erdiği, ancak hayatını kaybedenlerde ölüm anına kadar devam ettiği ortaya konuldu. Hastalığın başlamasından itibaren ortalama taburcu olma süresinin 22 gün, ortalama ölüm süresinin ise 18,5 gün olduğu belirlendi.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News