Yunan Bakan'dan Atatürk Müzesi için küstah öneri

Yunanistan Tarım Bakanı Makis Voridis, Ayasafoya'nın camiye dönüştürülmesinin ardından Selanik’te Atatürk'ün doğduğu evin ''Pontus Rum ya da Helenizm soykırımı müzesine'' dönüştürülmesi önerisine destek verdi.

Yunan Bakan'dan Atatürk Müzesi için küstah öneri
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Yunan Mega televizyonuna konuşan Voridis, Türkiye’yi kastederek, “Hem Yunanistan hem de uluslararası toplumun bir cevap vermesi gerekir” dedi. “Atatürk Müzesi, Helenizm soykırımı müzesine dönüştürülebilir mi?” sorusuna ise “Mutlaka cevap verilmeli. Örneğin, böyle bir şey yapılabilir. Derhal de yapılmalıdır” yanıtını verdi. Voridis, Türkiye’nin artık hiçbir batılı ülke ile iyi ilişkiler içinde olmakla ilgilenmediğini ileri sürerek “Batıya, Erdoğan’ın tamamen kontrolden çıktığını göstermeliyiz” dedi.

Hürriyet'ten Yorgo Kırbaki'nin haberine göre, “Atatürk Müzesi, Helenizm soykırımı müzesine dönüştürülebilir mi?” sorusuna ise “Mutlaka cevap verilmeli. Örneğin, böyle bir şey yapılabilir. Derhal de yapılmalıdır” yanıtını verdi. Voridis, Türkiye’nin artık hiçbir batılı ülke ile iyi ilişkiler içinde olmakla ilgilenmediğini ileri sürerek “Batıya, Erdoğan’ın tamamen kontrolden çıktığını göstermeliyiz” dedi.

Hürriyet

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News