Karantinaya giren Putin'in sağlık durumu belli oldu

Karantinaya giren Putin'in sağlık durumu belli oldu

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, çevresindeki koronavirüs vakaları nedeniyle kendisini karantinaya alan Rusya lideri Putin'in sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı. Peskov, ''Sputnik V'nin oldukça yüksek düzeyde etkili olduğu kanıtlanmış oldu'' ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman ile dün yaptığı telefon görüşmesinde Kremlin Sarayı'nda çalışan bir personelde koronavirüs tespit edildiğini belirterek, kendisini karantinaya aldığını duyurmuştu.

"KENDİSİNİ İYİ HİSSEDİYOR"
Rus liderin karantina kararının ardından bugün Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov yaptığı basın açıklamasında, Putin'in sağlık durumunun iyi olduğunu ve kendisini iyi hissettiğini duyurdu. Putin'in daha önce Kovid-19'a karşı Sputnik V aşısı olduğunu hatırlatan Peskov, "Putin kendini çok iyi hissediyor. Tamamıyla sağlıklı ve çalışmayı sürdürüyor. Hem Putin hem de Sputnik V aşısının olağan biçimde çalıştığını söyleyebilirim. Sputnik V'nin oldukça yüksek düzeyde etkili olduğu kanıtlanmış oldu. Putin'in etkinlik düzeyi ise daha da yüksek" dedi.

ÇEVRESİNDE ÇALIŞANLAR EN AZA İNDİRİLDİ
Ayrıca doktorlar tarafından Putin'e gerekli testlerin yapıldığını ve çevresinde çalışan kişilerin en aza indirildiğini aktaran Peskov, "Gerekli testleri yapıyorlar. Uzman doktorlar bu durumda yapılması gereken her şeyi yapıyor" ifadelerini kullandı.

KARANTİNANIN NE ZAMAN BİTECEĞİNE DOKTORLARI KARAR VERECEK
Peskov, Putin'in karantina sürecinin ne zaman sonlanacağına ise doktorların karar vereceğini bildirdi.