Hizmetliyi başçavuş yaptılar !
İdlib'den 31 bin sivil daha Türkiye sınırına geldi !
Elazığ'daki depremle ilgili dikkat çeken detay !

İran'da düşürülen uçakla ilgili flaş gelişme

İran'da düşürülen Ukrayna yolcu uçağıyla ilgili bazı kişilerin gözaltına alındığı bildirildi. İran Cumhurbaşkanı Ruhani, ''Silahlı güçlerimiz uçağın düşürülmesiyle ilgili hatalarını kabul etti'' açıklamasını yaptı.

İran'da düşürülen uçakla ilgili flaş gelişme
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

İran’ın, Kasım Süleymani suikastına misilleme yapıldığı sırada yanlışlıkla düşürdüğünü açıkladığı uçakla ilgili bazı kişileri gözaltına aldığı açıklandı. İran yargı sözcüsü Golamhüseyin İsmaili, Tahran Havalimanı’ndan kalkan Ukrayna uçağının düşürülmesinde rolü olan yaklaşık 30 kişinin gözaltında olduğunu duyurdu.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de bu sabah yaptığı konuşmada, uçağın düşürülmesini ‘affedilmez bir hata’ olarak niteledi. Ruhani, “Bu affedilmez bir hataydı. Uçağın düşmesinden sadece bir kişi sorumlu tutulamaz” dedi.

RUHANİ: AFFEDİLMEZ BİR HATA

İran Cumhurbaşkanı, “İran silahlı kuvvetlerinin hatalarını itiraf etmeleri iyi bir ilk adım. Bunun bir daha yaşanmayacağının teminatını vermeliyiz” ifadelerini kullandı. Ruhani, kendi hükümetinin de sorumlu olduğunu söyledi.

176 kişiyi taşıyan Ukrayna Havayolları’na ait uçak, geçtiğimiz hafta, İran’ın Irak’taki Amerikan hedeflerini vurduğu sırada düşürülmüştü. İran yönetimi, kısa süre sonra uçağın füzeyle yanlışlıkla vurulduğunu itiraf etmişti.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News