İran, Barzani'yi bombalıyor
Öz kızına cinsel saldırı iddiası intihar ettirdi !
''Binali Yıldırım İBB başkanlığına aday olacak''

IŞİD'in sözde sorumlusu öldürüldü

Libya'da IŞİD'in sözde "Sirte sorumlusu" Hasan el-Kerami'nin öldürüldüğü ailesi tarafından doğrulandı.

IŞİD'in sözde sorumlusu öldürüldü
A+ A-

Libya'da terör örgütü DEAŞ'ın sözde "Sirte sorumlusu"  Hasan el-Kerami'nin öldürüldüğü bilgisinin ailesi tarafından doğrulandığı  bildirildi. 
 
Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı birliklerin yürüttüğü  "El-Bunyan el-Mersus" Operasyonu yetkililerinden alınan bilgiye göre, ABD'nin  Bingazi Büyükelçisinin öldürülmesinin arkasındaki isim olarak bilinen Kerami,  geçen ağustos ayının sonlarında öldürüldü.
 
Söz konusu kaynaklar, Kerami'nin El-Bunyan el-Mersus birlikleri ile  yaşanan çatışmalardan kaçarak Sirte'deki Giza el-Bahriyye bölgesinden çıktığı  sırada öldüğüne ilişkin bilgilerin ailesi tarafından doğrulandığını aktardı.

Bingazi'deki ABD Konsolosluğu saldırısı

Libya'nın doğusunda ortaya çıkan ve DEAŞ'a katılan Ensar eş-Şeria  Örgütü'nün kurucularından olduğu ifade edilen, 1988 doğumlu Kerami'nin, 2012'de  Bingazi'deki ABD Konsolosluğu'na düzenlenen ve ABD Büyükelçisi Christopher  Stevens ve üç elçilik çalışanının öldüğü saldırının arkasında yer aldığı iddia  edilmişti.

Başkent Trablus'un 450 kilometre doğusundaki Sirte kentinin terör  örgütü DEAŞ'ten temizlenmesi için geçen mayıs ayında "El-Bunyan el-Mersus" adlı  operasyon başlatılmıştı. Operasyon kapsamında, eylül ayında aralarında örgütün  bölgedeki kalesi sayılan yerlerin de bulunduğu pek çok bölge ele geçirilmişti.

AA