Denizli'deki mesaj dayağının görüntüleri ortaya çıktı
Üniversiteye giriş sistemindeki değişikliğin ayrıntıları belli oldu
Atatürk Havalimanı'nda akılalmaz ölüm !

PYD'nin kampında patlama

Suriye'de PYD'nin İngiliz ve ABD'li askerlerinde bulunduğu kampında patlama meydana geldi. Patlamada üst düzey yöneticilerin öldüğü iddia edildi.

PYD'nin kampında patlama
A+ A-

Terör örgütü  PYD'nin, İngiliz ve ABD'li askerlerin de bulunduğu Haseke'deki askeri kampında  şiddetli patlamalar meydana geldi. Patlamada 5 ABD  askeri ile 2 terör örgütü PKK yöneticisinin öldüğü iddia edildi. Pentagon ise yaptığı açıklamada kamptaki patlamada hiçbir Amerikan askerinin yaşamını yitirmediğini bildirdi.

Suriye'nin Haseke iline bağlı Tel Temur ilçesinde terör  örgütü PYD'ye ait askeri kampta şiddetli patlamalar meydana geldiği bildirildi. 

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, terör örgütü PYD'nin Tel Temur  ilçesinde bulunan kampındaki yakıt depolarında nedeni henüz bilinmeyen bir  şekilde yangın çıktı. Art arda şiddetli patlamaların yaşandığı kampta, eğitim  amaçlı ABD ve İngiltere askerlerinin de bulunduğu, olayda ölü ve yaralılar olduğu  belirtildi.

2 PKK YÖNETİCİSİ VE 5 ABD ASKERİ ÖLDÜ İDDİASI

PYD'ye ait kampta meydana gelen patlamada, 5 ABD  askeri ile 2 terör örgütü PKK yöneticisinin öldüğü öne sürüldü. 

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgide, PYD'nin Tel Temur'daki  kampında meydana gelen patlamalarda 5 ABD'li asker ile 2 PKK yöneticisinin öldüğü  belirtildi.

Patlamada onlarca PYD militanının da öldüğü ve yaralandığı,  yaralıların bölgedeki sahra hastanesine nakledildiği iddia edildi.

PYD militanlarının kampın bulunduğu bölgenin etrafında, 1 buçuk  kilometrelik güvenlik kordonu oluşturduğu kaydedildi.

Yerel kaynaklar, kamptaki yakıt depolarında nedeni henüz bilinmeyen  bir şekilde yangın çıktığını, art arda şiddetli patlamaların yaşandığını  açıklamıştı.

Kampta eğitim amaçlı ABD ve İngiltere askerlerinin de bulunduğu,  olayda ölü ve yaralılar olduğu ifade edilmişti.

Terör örgütü PYD, 2013 yılında bölgede "askeri eğitim" amaçlı kamp  kurduğunu ve bir yıl önce de ABD askerlerinin eğitim vermek üzere kampa geldiğini  duyurmuştu.

PENTAGON'DAN AÇIKLAMA

Pentagon,  kamptaki patlamada hiçbir Amerikan askerinin yaşamını yitirmediğini bildirdi

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Suriye'nin Haseke  iline bağlı Tel Temur ilçesinde terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'ye  ait kampta meydana gelen patlamada hiçbir Amerikan askerinin ölmediğini belirtti. 

Pentagon yetkilisi, AA muhabirinin sorusuna verdiği yanıtta, Suriye'de  ölen Amerikan askeri bulunmadığını kaydetti.

Kampta meydana gelen patlamaya dair haberlerin bilgileri dahilinde  olduğunu belirten yetkili, "Bu tür haberlerden haberdarız. Suriye'de görevli  herhangi bir Amerikan askerinin ölmediğini teyit edebilirim." ifadesini kullandı.

PYD'nin Tel Temur'daki kampında meydana gelen patlamada 5 Amerikan  askeri ile terör örgütü PKK'nın   2 yöneticisinin öldüğü belirtilmişti.

AA