Aydın'daki vahşette şok gerçek ortaya çıktı
MHP ile AK Parti arasındaki Davutoğlu krizi büyüyor
Niğde Belediye Başkanı istifa etti

Rusya yine olay yaratacak !

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Suriye Ordusu'na destek vereceklerini açıkladı.

Rusya yine olay yaratacak !
A+ A-

Finlandiya Dışişleri Bakanı Timo Soini ile ortak basın toplantısında konuşan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye ordusuna Halep'te teröristlere karşı yürütülen mücadele destek verecekleri konusunda ABD'yi daha önce uyardıklarını kaydetti.

Finlandiya Dışişleri Bakanı Timo Soini ile ortak basın toplantısında konuşan Lavrov, Suriye ordusuna Halep'te teröristlere karşı yürütülen mücadele destek verecekleri konusunda ABD'yi daha önce uyardıklarını kaydetti. Lavrov, "Şu an Halep ve çevresinde yaşananlar hakkında ABD'yi önceden uyardık. Halep'in teröristlerin eline geçmesini önlemek için Suriye ordusuna en aktif desteği vereceğimizi biliyorlar" diye konuştu. 

'MUHALİFLERİN EYLEMLERİ KABUL EDİLEMEZ'

Diğer taraftan Lavrov, Suriyeli muhaliflerin gerçekleştirdiği eylemlerin kabul edilemez olduğunu söyledi. Lavrov, ABD'li mevkidaşı John Kerry ile son bir haftada yaptıkları üç telefon görüşmesinde Kerry'nin dikkatini bu hususa çektiğini ifade etti. Lavrov, son 10 gün içinde Türkiye'den Suriye'ye büyük miktarda militan ve askeri teçhizat gönderildiğini de iddia etti.

'RUSYA HERHANGİ BİR NATO ÜYESİNE SALDIRMAZ'

Bu arada Lavrov, Moskova'nın NATO'nun Rusya sınırındaki askeri varlığını artırmasına yönelik tutumunda değişiklik olmadığını belirtti. "Ulusal güvenlik doktrinimizde NATO doğuya doğru genişlemesinin Rusya'nın güvenliğini tehdit eden en önemli tehditlerden biri olduğu açık şekilde belirtiliyor" diyen Lavrov, "Ancak şundan eminim ki, tüm ciddi ve dürüst siyasetçiler, Rusya'nın herhangi bir NATO üyesine saldırmayacağını gayet iyi biliyor" ifadelerini kullandı.