Ankara Büyükşehir Belediyesi önü karıştı
Öğretmen evine giderken infaz edildi !
Avusturya'ya misilleme ! Böyle arandılar

Rusya'dan Türkiye'ye flaş mesaj !

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın mektubuna Rusya'dan cevap geldi.

Rusya'dan Türkiye'ye flaş mesaj !
A+ A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın Rus mevkidaşlarına gönderdiği mektupların ardından Moskova'dan açıklama geldi.

Reuters'ın haberine göre, Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov gazetecilere yaptığı açıklamada, "İlişkilerimizi normalleştirmek, geçmişteki iyi haline ve karşılıklı fayda temelindeki işbirliği dönemine döndürmek isteriz. İstiyoruz da..." dedi.

"TÜRKİYE BELLİ ADIMLARI ATMALI"

Peskov, "Ancak Başkan Putin aynı zamanda, iki ülke arasında yaşananlardan sonra ilişkilerin normalleşmesinin, Ankara belli adımları atmadıkça mümkün görünmediğini en açık şekilde ifade etti" diye ekledi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Türkiye-Rusya ilişkilerinin bozulmasından üzüntü duyduklarını dile getiren Peskov ayrıca, "Moskova, Türkiye ile ilişkilerin yüksek seviyede olduğu döneme değer veriyor" değerlendirmesinde bulundu.

TEBRİK MEKTUPLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 Haziran Rusya Milli Günü nedeniyle Rusya Devlet BaşkanıVladimir Putin’e, Başbakan Yıldırım ise Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev'e mektup göndermişti.

Erdoğan’ın tebrik mesajı şu şekildeydi:

"Tüm Türk halkının adına tüm Rus vatandaşlarının Rusya Günü’nü kutluyorum ve yakın zamanda Rusya ve Türkiye’nin ilişkilerinin hak edilen düzeye yükselmesini diliyorum."

Başbakan Yıldırım ise mesajında, yakın zamanda iki ülke arasındaki işbirliği ve ilişkilerin iki ülke halkının ortak çıkarları için gerekli düzeye ulaşmasını ümit ettiğini belirterek, "Rus vatandaşlarına refah diliyorum" ifadesini kullanmıştı.

2296722.jpg