Rusya'dan yeni açıklama: Aşı 2 hafta içinde hazır!

Dün Rusya lideri Putin'in "kızıma da uygulandı" diyerek duyurduğu Rusya'nın geliştirdiği 'Sputnik-V' isimli corona virüs (Covid-19) aşısının ilk partisinin 2 hafta içinde hazır olacağı açıklandı.

Rusya'dan yeni açıklama: Aşı 2 hafta içinde hazır!
A+ A-

Dünya Rusya'dan gelen haberi konuşuyor. Dün Putin tarafından açıklanan corona virüse karşı geliştirilen açı ile ilgili yeni bir haber geldi. 

Rus medyasının Rusya Sağlık Bakanlığı'na dayandırdığı habere göre, 'Sputnik-V' isimli aşının ilk partisi 2 hafta içinde hazır olacak. 
  
Aynı haberlere göre, 12 ay içinde aşıdan 500 bin doz üretilmesi planlanıyor. 
  
DSÖ verilerine göre, Rusya’nın tescil ettirdiğini açıkladığı aşı, dünyadaki 26 aşı adayı arasında "birinci aşama klinik deneme" safhasında görülüyor. 
  
DSÖ Sözcüsü Christian Lindmeier Rusya'yı aşı çalışmaları konusunda uyararak, "Aşı gelişimi konusunda uzun süredir yürürlükte olan uygulamalar ve yönergeler var. Herhangi bir aşı halka verilmeden önce çeşitli deneme ve testlerden geçmelidir." ifadesini kullanmıştı.

Müjde Rusya'dan geldi! Putin açıkladı: İlk koronavirüs aşısı tescillendi!Müjde Rusya'dan geldi! Putin açıkladı: İlk koronavirüs aşısı tescillendi!

Bilim Kurulu üyesinden Rusya'nın koronavirüs aşısı için ilk açıklamaBilim Kurulu üyesinden Rusya'nın koronavirüs aşısı için ilk açıklama

Putin ''aşıyı bulduk'' dedi ama...Putin ''aşıyı bulduk'' dedi ama...