Zelenski son durumu açıkladı: Sokaklar cansız bedenlerle dolu

Zelenski son durumu açıkladı: Sokaklar cansız bedenlerle dolu
Güncelleme:

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, savaşta 14 bin Rus askerinin öldürüldüğünü ve sokakların cesetlerle dolu olduğunu söyledi.

Rusya- Ukrayna savaşında 25. güne girilirken, müzakere masalarından çıkmayan somut sonuçlar sonrası Rusya saldırmaya Ukrayna ise ülkeyi savunmaya devam ediyor.

ZELENSKİ: FARK ETMİYOR MUSUNUZ KAYIPLARINIZIN YOKLUĞUNU?
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski bu sabah saatlerinde Rus halkına seslendiği bir konuşma gerçekleştirdi. Savaşta 14 bin Rus askerinin öldürüldüğünü ve cansız bedenleri kimsenin almadığını belirten Zelenski, "14 bin anne, baba, eş, çocuk, akraba ve arkadaş. Fark etmiyor musunuz kayıplarınızın yokluğunu?" dedi. Ayrıca Zelenski, sokakların askerlerin cansız bedenleriyle dolup taştığını da ifade etti.

562 RUS ASKER ESİR ALINDI
Ukrayna Başbakan Yardımcısı İrina Vereşuk ise ülkesinde Rus ordusu mensubu 562 savaş esirinin bulunduğunu belirtti. Vereşuk, yerel bir televizyonda ülkesinde tutulan Rus savaş esirlerinin sayısına ilişkin yaptığı açıklamada, Ukrayna'da Rus ordusu mensubu 562 savaş esirinin tutulduğunu, bunun yanı sıra Rus askerlerinin cesetlerinin de bulunduğunu kaydederek, Rus esirlerin uluslararası insan haklarına uygun olarak muamele gördüğünü vurguladı.

RUSYA, YENİDEN HARKOV'U VURUYOR
Öte yandan Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı savaş 24 gündür aralıksız sürerken, Rus birliklerinin Ukrayna'da sivil yerleşimleri hedef almasının ardından can kayıpları yaşanmaya devam ediyor. Ukrayna'nın Harkov kenti de bu akşam saatlerinde yeniden Rus bombardımanı altında kaldı.