Ünlü ekonomistten Erdoğan'a sert eleştiri

Bugün açıklanan enflasyon rakamlarının ardından ünlü ekonomist Mustafa Sönmez, Twitter üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik olarak dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Ünlü ekonomistten Erdoğan'a sert eleştiri
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

TÜİK enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre enflasyon aylık yüzde 1.36 artış gösterdi. Yıllık enflasyon ise yüzde 16.65 oldu.

Merkez Bankası Murat Çetinkaya'yı gece yayınladığı kararname ile görevden alan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomide yaşanan tüm sorunların faiz indirimi ile çözüleceğini savunmuştu.

Çetinkaya'nın yerine atanan Murat Uysal piyasaların beklentisini üzerinde faiz indirimi yaptı ama enflasyonda beklenen rakamlar gelmedi. 

Ünlü ekonomist Mustafa Sönmez twitter hesabından enflasyon rakamlarını değerlendirdi. Sönmez, "Biri çıksa, AKP gnl bşk na dese ki, bak faizleri indirdin ama temmuz da enflasyon inmedi, ne diyorsun? Köpürür tabii. Temmuz da iniş bekliyorken hem aylık hem yıllık tüfe arttı. Şimdi Ağustos’tan umutlanacaklar. Aylığı pek küçük gelmez, yıllığı aritmetik gereği %15 lere iner." diye yazdı. 

Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandıTemmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı

Ağustos 2019 kira zammı oranı belli olduAğustos 2019 kira zammı oranı belli oldu

 

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News