Kulislerden sızan Gökçek iddiası: AK Parti'den istifa edip MHP'ye geçecek
İstifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan ilk açıklama
Türkiye'de ilk kez 'flakka'' adlı uyuşturucu kullanan bir kişi görüntülendi

Emlak konuttan büyük kampanya

Emlak Konut GYO, Türkiye genelindeki 30 konut projesinde büyük bir kampanya başlatıyor.

Emlak konuttan büyük kampanya
A+ A-

Başarısız darbe girişiminin ekonomiye etkisini ortadan kaldırmak için önemli bir adım atıyor. Hürriyet Gazetesi’nden Gülistan Alagöz’ün haberine göre Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO, geçtiğimiz günlerde gelir paylaşımı modelle iş yaptığı 60 müteahhitle toplandı. Gayrimenkul sektörünü harekete geçirecek bir kampanya üzerinde çalışan sektör temsilcileri vatandaşın da endişelerini ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bugüne kadar sadece dar gelirli vatandaş için yapılan uygun ödeme kampanyaları tüm Emlak Konut projelerine yayılacak. Ağustos ayı için geçerli olacak kampanyanın 30 proje ve 15 bin bağımsız bölümde uygulanması bekleniyor.

YÜZDE 20 İNDİRİM

Emlak Konut, tüketici enflasyonuna (TÜFE) endeksli konut satışı yapmayı planlıyor. Örneğin; 100 bin TL'lik bir ev için 30 bin peşinat istenecek. İsteyen peşinatı da kredilendirecek. Kalan tutar 120 ayda ödenecek. 583 TL'lik taksitlere ilk bir yıl TÜFE etkisi yansıtılmayacak. Sonra tüketici enflasyonu (TÜFE) oranında zam yapılacak. Bu oran için de bir üst sınır konulacak. Alıcılar 1 yıl sonra kalan borcunu nakit olarak öderse sıfır ‘0' faizle evlerini almış olacak. TÜFE endeksli alım yapmak istemeyenlere de 0.7 faizle satış yapılacak. Emlak Konut'un üçüncü seçeneği ise evini almış ve borçlu olanlar için. 4.5 milyar TL alacağı olan Emlak Konut GYO borcunu peşin ödemek isteyenlere de yüzde 20 indirim yapacak. Bu kampanya ile hem vatandaşa uygun ödeme koşulları sunulması hem de durgun bir dönemde geçen inşaat sektörüne hareketlilik getirilmesi bekleniyor.

‘BOŞ DURAMAZDIK’

Darbe girişimi sonrası görüşü, partisi ne olursa olsun tüm vatandaşların sokağa çıktığını, birlik ve beraberlik içinde bir mücadele gösterdiğini belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Bu millet darbeye karşı dimdik durduysa bu koltukta otururken biz boş duramayız. Emlak Konut olarak finans gücümüzü şimdi kullanmayacağız da ne zaman kullanacağız. Cumhurbaşkanımız her fırsatta faizleri indirin diyor. Biz kamu iştiraki olarak üzerimize düşeni yaptık ve iddialı bir faiz oranı ortaya koyduk. Bu halk bunu hak ediyor. Bu olay sonrası ev taksitini düşünen vatandaşın endişesini ortadan kaldıracağız” dedi.

KÂRDAN FERAGAT EDİLECEK

Emlak Konut GYO yöneticileri gayrimenkul sektörü temsilcileri ile buluşmaya devam ediyor. İnşaat sektörünün 2 milyondan fazla kişiye istihdam sağlandığını belirten Kurum, şirketlere ‘kimseyi işten çıkarmayın' dediklerini söyledi. Kurum uygun ödeme kampanyasının gayrimenkul şirketlerince de olumlu karşılandığını, herkesin dahil olmak istediğini dile getirdi. Gayrimenkul sektörü temsilcileri de kârlarından da feragat etmeye hazır olduklarını, ekonominin çarklarının dönmesi için üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

Hürriyet