20 yaşındaki kız öğrenciye ''kısa şort'' dayağı!

20 yaşındaki kız öğrenciye ''kısa şort'' dayağı!
Güncelleme:

Yalova'da 20 yaşındaki bir üniversite öğrencisi kız çocuğu, şort giydiği için 60 yaşındaki bir kişinin saldırısına uğradı. Genç kız yaşadığı dehşet dolu anları anlattı.

Yalova'da üniversite öğrencisi Beril A. (20), şort giydiği için Hüseyin A.'nın (60) saldırısına uğradı. Gözaltına alınan saldırgan adli kontrol şartı ile serbest kaldı. Beril A., "Hâlâ olayın şokunu yaşıyorum. Sonuna kadar mücadele edeceğim" dedi.

Olay, geçen günlerde Atakent Mahallesi’nde meydana geldi. Gözleri görmeyen kedi yavrusunu veterinere götürmek üzere evinden çıkan Beril A. hiç tanımadığı Hüseyin A.’ün ”Neden şort giyiyorsun?” sözlerinin ardından saldırısına uğradı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) hazırlık sınıfı öğrencisi Beril A., korku dolu o anları Sözcü’ye anlattı.

 “SEN BUNU GİYEMEZSİN”

Sözcü'den Halil Ataş'ın haberine göre Beril A., sokak ortasında gördüğü şiddeti şu sözlerle ifade etti:

* Kısa bir süre önce gözleri görmeyen yavru kedi bulmuştum. Onu her hafta veterinere götürüp tedavisini yaptırıyorum. Dün yine tedavisi için evden çıkarak minibüs durağına doğru yürümeye başladım.

* O sırada 60 yaşlarında adamın biri önümde durdu. Ben dedem ve anneanem ile yaşıyorum. İlk başta dedemin arkadaşı olabileceğini, bir şeyler soracağını düşündüm.

* Bana, ”Kaç yaşındasın?” diye sordu. 20 yaşımda olduğumu söyledim. Ardından şortumu işaret ederek, ”Sen bunu giyemezsin” dedi ve bana çıkıştı.

 Bu sözleri sarfettiğinde onun niyetini anladım diyen Beril A., “Siz kimsiniz? Bana karışamazsınız, ben istediğimi giyerim dediğimde o da sürekli ‘Sen bunu giyemezsin’ deyip durdu. Ardından ‘Evet ben karışırım, bana soracaksın’ ifadeleri ile beni tahrik etmeye başladı” şeklinde konuştu.

“VURMAYA BAŞLADI”

Saldırının şokunu hâlâ üzerinden atamadığını söyleyen Beril A., şöyle devam etti.

* Sol kolumu tuttu ve peş peşe yüzüme vurmaya başladı. Olayın şoku ile kendimi düşünmek yerine o an yavru kediye bir şey oldu mu diye baktım.

* ”Yapma çantamda yavru kedi var” dedim. Beni bırakmayınca da yardım edin diyerek çığlık atmaya başladım. Duraktaki minibüs şöforleri koşarak adamı durdurdular.

 * Hiç vakit kaybetmeden jandarmayı aradım. O sırada saldırgan Hüseyin A.’ün ablası geldi ve jandarmayı çağırmamamı, olanlardan ötürü özür dilediğini söyledi.

* Daha sonra jandarma ekipleri ablası ile Hüseyin A.’ü evinden alarak karakola götürdü.

* Jandarma karakolunda ifademizi verirken Hüseyin A., kadın jandarmaya da küstahça davrandı.

* Ardından geçici sağlık raporu için Çınarcık Devlet Hastanesi’ne getirildim. Onu da getirdiler. Hastanede bluz giymiş bir kadın vardı. Bu kez de onun üzerine yürümeye kalktı. Jandarma engel oldu.

* Bana akli dengesi yerinde olmadığı ve raporu olduğu söylendi. Raporu görmek isteğimi belirttim. Getirilen raporun 2015 yılında alındığı ve 1 yıl geçerliliği olduğu ortaya çıktı.

* Daha sonra hiç yenilenmemiş. Ailesi kontrole götürmemiş. Tedavi ettirmemişler. Toplum içine çıkarılması sakıncalı biri.

* Daha sonra beni Yalova Devlet Hastanesi’ne götürüp yeniden sağlık raporu aldılar. Yüzüme vurduğu anda burnumda ezilme meydana gelmiş.

* O sırada saldırganı savcılığa çıkardıklarını ve adli kontrol şartı ile serbest bıraktıklarını öğrendim.

* Yine aynı bölgede 16 yaşlarındayken tacize uğramıştım ve faili bulunamamıştı. Çünkü, 2010 yılında takılan güvenlik kameraları bugüne kadar hiç çalışmamış.

* Dün yaşadığım saldırının da o yüzden görüntü kaydı yok. Ama çevreden olayın şahitleri var.

* Bölgede yaşayanlar, mümkün olduğu kadar ondan uzak durduklarını söyledi. Belki bu kişi hapse girmeyecek ama bunun bir yaptırımı olmalı. Hastaneye yatırılmalı. Dışarıda tutulmalı.

* Hâlâ olayın şokunu yaşıyorum. Bunun nasıl bir psikoloji olduğunu ve kadın olarak nasıl etkilendiğimi anlatmak çok güç. Sonuna kadar mücadele edeceğim, şikayetçiyim.
 

Sözcü