6 yaşındaki minik çocuk cinayetinin altından tecavüz çıktı

6 yaşındaki minik çocuk cinayetinin altından tecavüz çıktı

Çanakkale'den tüyleri ürperten bir haber geldi. İddialara göre 23 yaşındaki zanlı, birlikte yaşadığı kadının 6 yaşındaki kız çocuğuna önce cinsel istismarda bulunup ardından da kafasını duvara vura vura öldürdü.

Çanakkale'de 23 yaşındaki Çağlar K., birlikte yaşadığı kadının 6 yaşındaki kızını, kafasını defalarca duvara vurarak öldürdü. Ölen kızla birlikte iki hafta aynı evde kalan Çağlar K., birlikte yaşadığı kadına, "Çocuğa alkol verdim, uyuması lazım" deyip evden ayrıldı. Kırklareli Demirköy sahilinde çadır kuran Çağlar K. telefon sinyalinden yakalandı. Küçük kıza cinsel istismarda bulunduğu da ortaya çıkan Çağlar K. ve küçük kızın annesi tutuklandı.

5 yıl önce Adıyaman'da eşini uğradığı bıçaklı saldırı sonucu kaybeden Sultan B. (27), geçen yıl internette tanıştığı Çağlar K. ile arkadaşlık kurdu. Sultan B., yanına kızları E.B. (4) ve Funda B.'u (6) da alıp Çanakkale'ye taşındı. Genç kadın, Çağlar K. ile birlikte Kepez'de kiraladıkları bir evde yaşamaya başladı.

Kuryelik yapan Çağlar K., 21 Mayıs 2021'de evde henüz belirlenmeyen bir nedenle Sultan B. ile kavga etti. Çağlar K., daha sonra annelerini kurtarmaya çalışan iki kız çocuğunu da dövmeye başladı. Gözü dönmüş adam, 6 yaşındaki Funda B.'un kafasını defalarca duvara çarptı. Küçük kız bilincini kaybedince, anne Sultan B. duş aldırıp yatağa yatırdı..

Funda B.'un her geçen gün fenalaştığını fark eden Çağlar K., 10 Haziran'da çocuğun öldüğünü fark etti. Anne Sultan B.'a bir doktorla görüştüğünü ve çocuğa alkol verip, uyuması gerektiğini, uyanırsa kalp krizi geçireceğini söyleyerek evden ayrıldı.

Kırklareli Demirköy'de deniz kenarında çadır kuran Çağlar K., bir süre sonra kendi telefonundan dayısı gibi davranarak Sultan B.'a mesaj attı. Mesajda "Çağlar'ı trafik kazasında kaybettik. Bundan sonra başının çaresine bakman gerek. Ben dayısıyım" yazan Çağlar K., yurtdışına kaçmak için hazırlık yapmaya başladı. Durumdan şüphelenen anne Sultan B., mesajın ardından kızı Funda'yı uyandırmaya çalıştı.

Kızının hareketsiz olduğunu gören Sultan B., Adıyaman'da yaşayan babasına durumu haber verdi. Sultan B.'un babası Mahmut B., Adıyaman'dan Çanakkale'ye geldi. Durumu öğrenir öğrenmez de hemen polise bilgi verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, küçük çocuğun günler önce öldüğünü belirledi. Sultan B. gözaltına alındı. Genç kadın, Çağlar K.'ın çocuklarına cinsel istismarda bulunduğunu da itiraf etti.

Olaydan sonra harekete geçen ekipler, Kırklareli'ne gittiği tespit edilen Çağlar K.'ı çaldığı motosikletle birlikte deniz kenarındaki bir çadırda yakaladı. Çanakkale'ye getirilen Çağlar K., suçunu itiraf etti. Çağlar K. ile anne Sultan B. tutuklanarak cezaevine gönderildi..

Sabah