Anne ve babasının cesedini gören çocuk, hala yaşadıklarını sanıyormuş

Konya'da, evlerinin önünde silahlı saldırıya uğrayan anne ve babasının cansız bedenlerini gören çocuğun, anne ve babasının öldüğünü hala bilmediği ortaya çıktı.

Konya'da, market dönüşü evlerinin önünde komşusu Özkan C.'nin (42) silahlı saldırısı sonucu boşanıp, birlikte yaşamaya başladığı Gonca P. (39) ile yaşamını yitiren Abdullah K.'nin (40) kardeşi Aziz K., ağabeyinin 'yasak aşk' cinayetine kurban gitmediğini söyledi. Olay günü pencereden bakıp, anne ve babasının cansız bedenlerini gören yeğeni İsmail Mete K.'nin (11) da çiftin öldüğünden haberinin olmadığını belirten Aziz K., ''Kardeşim Abdullah, zanlı Özkan C.'nin eşi Nadire T. 'nin şantajlarına maruz kaldı. Bununla ilgili de hala süren davalar var. Nadire T., yengemin çocukluk arkadaşıydı ve aralarında hep bir geçimsizlik, çekememezlik vardı. Olay namus cinayeti değildir. Yeğenimiz, hem öksüz hem de yetim kaldı. O hala anne- babasını yaralı sanıyor" dedi.

Olay, geçen perşembe günü Selçuklu ilçesi Malazgirt Mahallesi, Mehtap Caddesi'nde meydana geldi. Bir firmada aşçılık yapan Gonca P. ile boşandıktan sonra çocuğunu görmeye gelen eski eşi Abdullah K., marketten döndükleri sırada, evlerinin önünde komşuları uzman çavuşluğu bırakan Özkan C. tarafından tabancayla ateş edilerek öldürüldü.  

15 KURŞUN
Özkan C. tarafından tabancayla öldürülen çiftin Konya Şehir Hastanesi'nde yapılan otopsilerinde, Abdullah K.'nin vücudundan 10, Gonca P.'nin vücudundan da 5 kurşun çıkarıldığı öğrenildi. Abdullah K. Çatalhöyük Mezarlığı, Gonca P. ise Musalla Mezarlığı'nda defnedildi. 

'EŞİME HAKARET ETTİKLERİNDE DAYANAMADIM, ATEŞ ETTİM'
Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alınan Özkan C. ifadesinde, 1 yıl önce eşi Nadire T. ile ilişkisi olduğunu öne sürdüğü Abdullah K.’nin, kendisine eşinin uygunsuz fotoğraflarını göndermesiyle boşandıklarını ve daha sonra diğer çift gibi yeniden bir araya geldiklerini söylediği öğrenildi. Özkan C., ifadesinde, ''Eşimle dışarı çıkıyorduk. Husumetli karşı komşularımızla karşılaştık. Bu sırada Gonca P., bana ve eşime hakaretlerde bulundu. Eşi Abdullah da onu onaylayan cümleler kurdu. Eşime hakaretler ettiklerinde dayanamadım, ruhsatlı tabancamla ateş ettim" dedi.

Özkan C., geçen cuma günü sevk edildiği mahkemece tutuklandı. 

'ÇOCUKLUK ARKADAŞLARI ARASINDA KISKANÇLIK VARDI'
Olayda hayatını kaybeden Abdullah K.’nin kardeşi Aziz K., DHA'ya konuştu. Kardeşi Abdullah K. ile cinayet zanlısı Özkan C.'nin eşi arasında yasak ilişki olmadığını belirten Aziz K., şunları söyledi:
''Yasak aşk, iddiaları kesinlikle doğru değil. Bizim aile kültürümüz bunu zaten kabul etmez. Yengem Gonca P. ve zanlının karısı Nadire T. çocukluk arkadaşı ve aralarında ilkokuldan beri birbirlerini çekememezlik vardı. Aralarında sürekli olarak bir husumet vardı. ‘Arabamı sen çizdin. Sizin durumunuz bizden daha iyi’ gibisinden sürekli tartışıyorlardı. Mesajlar, küfürleşme boyutuna gidince sürekli davalık oldular. Bu durum da sürekli olarak zanlının eşinin, zanlıyı doldurmasından kaynaklı.''

'ZANLININ KARISI AĞABEYİME ŞANTAJ YAPTI'
Aziz K., zanlı Özkan C.'nin eşi Nadire T.'nin ağabeyi  Abdullah K.'ye mesaj atıp, şantajda bulunduğunu öne sürdü. K., ''Zanlının eşi Nadire T., ağabeyime mesajlar atmış ve şantajda bulunmuş. Ağabeyim kesinlikle kabul etmemiş. Mantıken düşündüğünüz zaman böyle bir namus davası olsa, kocası yurt dışından geleli 9 ay olmuş, olayın içeriğini öğrenir 2- 3 gün geçer gelir vurur, 'Ben namusum için yaptım' der. Ama aradan 9 ay geçmiş. Daha önceki tartışmalarından mahkemeleri vardı. Mahkeme olayları ağabeyimin lehine verince, bunları kaldıramayıp daha sonra sokak ortasında yeniden tartışmaya başlamışlar. Zanlı, ağabeyimle yengemin market dönmesini bekliyor, çocuklarının gözü önünde ikisini de katlediyor. Madem böyle bir namus davası var, ağabeyimi vurdu, yengemi neden vurdu? Çocuğu yetim bırakıldı? Karısıyla ilişkisi varmış? Madem karısını neden vurmuyor? Namus tek taraflı mı oluyor? Bu dünyada da bizim aile kültürümüzde de, bu tür olaylara yer yok" dedi.

'ANNE VE BABASINI HALA HASTANEDE SANIYOR'
Aziz K., pencereden baktığında anne ve babasının cansız bedenini yerde gören yeğeni İsmail Mete'nin ise hala anne ve babasının öldüğünden haberi olmadığını söyledi.

Aziz K., ''Madem ortada bir namus sorunu var. Benim ağabeyim ve onun karısı yapmış. Namus, benim ağabeyim ve yengemi öldürünce, ortada 11 yaşında bir çocuk yetim bırakılınca mı kapandı. İsmail Mete’nin ruh hali hala bozuk. Anne ve babasının öldüğünü bilmiyor. Hastanede yaralı olduğunu biliyor. Pedagoglar da şu an doğru bir zaman olmadığını söylüyorlar. Ağabeyim o gün çocuğunu görmeye gitmişti, tamamen kader kurbanı. İnşallah en ağır cezayı da alır" şeklinde konuştu.

Yeğeni İsmail Mete'nin olayın ardından devlet korumasına alındığın hatırlatan Aziz K., ''Yeğenim, annesi gündüz işte çalıştığı sırada teyzesinin yanında kalıyordu. Akşam da evlerinde annesinin yanındaydı. Teyzesine alışkın olduğu içinde şu süreçte teyzesinin yanında kalmasının daha doğru olacağına karar kılındı ve orada kalıyor. Ancak biz yeğenimizi sahipsiz bırakmayacağız ve süreç geçtikten sonra yanımıza alacağız'' dedi.

DHA

Etiketler konya çifte cinayet