Bu da 7 hanımlı Hürmüz Bey!

İstanbul'da 41 yaşındaki bir adamın imam nikahlı olarak birbirlerinden habersiz bir şekilde 7 kadınla evlendiği ortaya çıktı.

Bu da 7 hanımlı Hürmüz Bey!
A+ A-

İstanbul'da yaşayan 41 yaşındaki Ömer S., geçtiğimiz yıllarda 31 yaşındaki Sevgi D. ile imam nikahıyla evlendi. Genç kadının ilerleyen günlerde bir çocuğu oldu. 

Sevgi D., eşinin hayvancılıkla uğraştığı için İstanbul'un merkeze uzak bir semtte ikamet etmek zorunda oluyordu biliyordu. Bunun için eşinin eve gelmemesini yadırgamıyor bu sebeple gün içinde defalarca telefon görüşmesi gerçekleştiriyorlardı.

Eşlerin birbirlerinden haberdar olması

Sabah'tan Dilek Yaman'ın haberine göre Ömer S., bir süre önce eşine çiftlikte sıkıntılar yaşadığını fakat üzerinde kredi olduğu gerekçesiyle zor duruma düştüğünü belirtti. Eşiyle görüşen Ömer, kaynanasının kendisi için kredi çekmesini istedi. Yaşanan sıkıntılar karşısında kızı Sevgi'nin ısrarı sonrası, genç kadının annesinin damadı için kredi çekmeyi kabul etti.

Kadının annesi ise bir süre sonra kredi borcunu öderken sıkıntı çekmeye başladı. Bir akşam, damadını arayan genç kadın, telefonu açan başka bir kadına damadını sordu. Telefondaki kadın, "Eşimi neden arıyorsunuz?" diye sorduğunda ise kaynana, telefondaki Selin E.'ye, Ömer S.'nin kendi kızıyla evli olduğunu söyledi.

'İftira' diyerek dava açtı

Duydukları sonrası eşine durumu anlatan 39 yaşındaki Selin, eşinin, "Yanlış numara" şeklindeki beyanıyla karşı karşıya kaldı. Fakat Ömer S.'a inanmayan ve kendisini arayan numarayı yeniden arayan Selin, kaynanayla konuştu ve Ömer'in Sevgi ile evli olduğunu hatta bir de erkek çocukları olduğunu öğrendi. Selin ise Ömer S.'la 7 yıldır evliydi ve iki çocuğu bulunuyordu.

Ömer S. ise, kendisine iftira atıldığını, Sevgi D.'yi ve ailesini tanımadığını söz konusu çocuğun ise kendisinden olmadığını ileri sürüp bir de DNA tespiti için dava açtı. Eşini inandırmak için bu yola başvuran Ömer'e mahkemeden kötü haber geldi. Çünkü Ömer, o çocuğun yüzde 99 oranında babasıydı. Mahkemede başka bir şok yaşayan iki kadın, Ömer S.'ın 3 çocuğu daha olduğunu öğrendi.

Yıllarca birbirlerinden habersiz yaşamışlar

Mahkeme sonrası kocalarının kendilerini aldattığından emin olan iki kadın, Ömer S.'ın diğer çocuklarının annelerini bulmak için yola koyuldu. Kadınlar, Ömer S.'ın İstanbul'un her bölgesinde evi ve her evinde eşleri ve çocuklarının olduğunu öğreniyorlardı. İki eş, yaptığı araştırmada Ömer S.'ın 5 eşine ve 3 çocuğuna daha ulaştı. 7 eşin de birbirinden haberleri yoktu. Ömer S.'ın eşleri sırayla; Dilşad Ö., Aliye A.,Satiye Ö., Selin E. Sevgi D., Sabriye G. Ve Melek B. idi. 

Savcılığa konuştular

Ömer'in oyununu bozan iki kadın, bu kez genç adamın tehdit ve hakaretlerine maruz kaldı. Ömer S., önce Sevgi'nin evini basıp, öldürmeye çalıştı. Ardından Selin'e hakaret ve tehdit dolu mesajlar attı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran iki kadın, imam nikâhlı kocalarını savcılığa ihbar etti. Savcılık tarafından Ömer S. hakkında soruşturma başlatıldı.
 
 
 

Sabah