Cumhurbaşkanı'ndan bile yardım istemişti! Katil kendisi çıktı

Cumhurbaşkanı'ndan bile yardım istemişti! Katil kendisi çıktı

Kayseri'de 2014 yılında tüfekle vurularak öldürülen Cemal U.'nun katili, kardeşi çıktı. Katil zanlısının cinayetin aydınlatılması için Cumhurbaşkanı'ndan yardım istediği, ayrıca Müge Anlı'nın programına çıktığı da öğrenildi.

İlçeye bağlı Palas kasabasında 2014 yılının Haziran ayında meydana gelen olayda, Cemal U., tüfekle vurularak hayatını kaybetti, kızı A.U. ise bıçaklanarak ağır yaralandı.

Bir süre sonra röportaj veren aile üyeleri, evin içine maskeli ve elinde tüfekle birinin girdiğini, Cemal U.'yu öldürdükten sonra ziynet eşyası alarak kayıplara karıştığını söyledi. Aradan geçen 7 yılın ardından İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği dedektifleri dosya üzerinde çalışmalara başladı.

İFADELER ÇELİŞTİ, KATİL ZANLISI ORTAYA ÇIKTI
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği, olayın aydınlatılmasına yönelik özel ekip görevlendirdi. 6 ay boyunca olayın meydana geldiği Palas Kasabasında teknik ve fiziki takip yürüten cinayet dedektifleri, olay tarihinde alınan ifadelerin ayrıntılı incelemedi ve olay anında ikamette bulunan aile fertlerinin ifadelerinin aşırı şekilde çeliştiğini ve tutarsız olduğunu tespit etti. Yapılan çalışmada, maktul Cemal U.'nun aile içerisinde meydana gelen kavga nedeniyle kardeşi Nuri U. tarafından tüfekle öldürüldüğü tespit edildi. Katil zanlısı Nuri U., eşi ve maktul Cemal U.'nun eşi gözaltına alındı. Şahıslar emniyetteki işlemlerinin ardından geçirildikleri sağlık kontrolü sonrası adliyeye sevk edildi.

KATİL, CUMHURBAŞKANI'NDAN YARDIM İSTEMİŞ
Cinayeti itiraf eden kardeş katili Nuri U., olayın ardından verdiği röportajda cumhurbaşkanından katilin bulunması için yardım istedi. U. konuşmasında, "İki hafta oldu, daha bir sonuç yok. Katilin bulunmasını istiyoruz. Katil dışarıda olabilir, hiçbir şey yapılmıyor. En kısa zamanda katilin bulunmasını istiyoruz. Cezasını çeksin, başkasının da canını yakmasın. Bütün köylü tedirgin. Bunun yakalanması şart" dediği ortaya çıktı.

MÜGE ANLI'NIN PROGRAMINA DA KATILMIŞ
Ağabeyini öldüren U.'nun, ayrıca katilin yakalanması için faili meçhul cinayetleri araştıran Müge Anlı'nın sunduğu programa da katıldığı öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi.

İHA

Etiketler kayseri cinayet