''Evinize gelen giden belli değil'' deyince...

Samsun'da 24 yaşındaki genç kadın, apartman yönetcisini silahla vurarak yaraladı. Genç kadının ilk ifadesi ortaya çıktı.

Samsun'da 24 yaşındaki Döne Y., aidat yüzünden apartman yöneticisi 52 yaşındaki Muhammet A. ile tartıştı. Muhammet A.'nın "Evinize gelen giden belli değil. Bir sürü yabancı şahıs gelip gidiyor" sözleri üzerine genç kız, yöneticiyi tabancayla vurarak yaraladı. Adliyeye sevk edilen genç kadının ifadesinde “Biz 3 kız kardeş evde kalıyorduk. Eve gelip bizimle tartışamaya başladı. Daha sonra ise kardeşimi darp etti” dediği öğrenildi.

Olay dün Atakum İlçesi’nde bulunan Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana geldi. Apartman yöneticisi olan Muhammet A. iddiaya göre aidat parasını almak için dördüncü katta oturan Döne Y.’nin kapısını çaldı. Kapıyı açan ablasıyla aidat ödemediğini söyleyerek tartışan Muhammet A. parayı alıp daireden ayrıldı.

"RAHATSIZ OLUYORUZ"

Bir süre sonra yeniden Döne Y.’nin dairesine gelen ve tartışmayı sürdüren Muhammet A., iddiaya göre "Evinize gelen giden belli değil. Bir sürü yabancı şahıs gelip gidiyor. Rahatsız oluyoruz" dedi. Tartışma kavgaya dönüşürken evdeki ruhsatsız tabancayı alan Döne Y., yöneticiye ateş etti.

TEDAVİ ALTINA ALINDI

Sırtına isabet eden kurşunla yaralanan yönetici Muhammet A., çağrılan sağlık ekibi tarafından ambulansla Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Şüpheli Döne Y., ise polis tarafından gözaltına alındı.

'3 KIZ KARDEŞ EVDE KALIYORDUK'

Yönetici Muhammet A.’yı silahla vurarak yaralayan ve olayın ardından gözaltına alınan Döne Y., emniyetteki işlemlerinin ardından Samsun Adliyesine sevk edildi. Genç kadının ifadesinde, “Biz 3 kız kardeş evde kalıyorduk. Eve gelip bizimle tartışmaya başladı. Daha sonra ise kardeşimi darp etti” dediği öğrenildi.

Ajanslar