Hem 300 bin TL ödedi hem de hacizlik oldu!

Hem 300 bin TL ödedi hem de hacizlik oldu!

İstanbul'da boşanma davası sonras eşine 300 bin TL ile aylık 2 bin TL nafaka ödemesine hükmedilen bir vatandaş "nafaka mağduru olduğunu" söyleyerek eşinin kendisine oyun oynadığını ve 4 ticari aracına da haciz kararı aldırdığını belirtti.

Erkan C. isimli vatandaş, iki yıl evli kaldığı Aysun D. isimli kadından 2017 yılında anlaşmalı olarak ve 300 bin TL nafaka ödeyerek boşandı. Ayrıca anlaşmalı olarak gidilen mahkemede Erkan C.’ın aylık 2 bin TL nafaka ödemesine karar edildi. Erkan C.'ın iddiasına göre, eski eşi ve eski eşinin avukatı tarafından tuzağa düşürülerek senet imzalatıldı. İmzaladığı senetten sonra eski eşine verdiği 300 bin TL ve aylık 2 bin TL nafaka ödemesinin dışında gelir getiren 4 adet ticari aracına mahkeme kararı ile haciz konuldu. Nafaka mağduru olduğunu belirten Erkan C. çocuğunu ziyaret ettiği bir gün iddiaya göre eski eşinin bıçaklı saldırısına uğradı. Kendisini korumak için karşılık verince 1 ay cezaevinde kalan Erkan C. hem işini kaybetti hem de diğer mallarına eski eşi tarafından el konuldu.

Haciz kararlarının kalkması için eski eşi ve avukatının kendisinden 150 bin TL istediğini belirten Erkan C., çareyi İstanbul’dan Ankara’ya Ramazan ayında yürümekte buldu. Erkan C., amacının kendisi gibi nafaka mağduru olan diğer vatandaşların eylemine katılması olduğunu belirtti.

Erkan C., "Nafaka mağduruyum. Meclise ve adalet bakanlığına yürüyorum. Başımdan geçen kötü olayların hepsini devlet Büyüklerime anlatmaya gidiyorum. Nafaka mağduruyum eski eş mağduruyum ve eski eşimin avukatı tarafından başıma türlü tuzaklar kuruldu. Benim gibi mağdur olan birçok insan var o insanları da benimle birlikte yürümeye davet ediyorum" şeklinde konuştu.